אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

קפיצות

הגדל

קפיצה של כלבים על בני אדם יכולה להטריד, להביך ולעיתים, אפילו להיות מסוכנת. כמו הרבה התנהגויות, אפשר למנוע גם את הקפיצות וככל שתקדימו כך ייטב.


מדוע כלבים קופצים
כלבים קופצים על בני אדם משום שהם מתרגשים, כיוון שקיבלו עידוד לעשות זאת, ובמקרים נדירים, מתוך מידה של תוקפנות.


איך למנוע את הקפיצות
כמו ברוב בעיות ההתנהגות, התוכנית היעילה ביותר היא למנוע את ההתנהגות הלא רצויה, או לנתב אותה לכיוונים אחרים, ובמקביל לעודד התנהגות טובה יותר.

  • התאמנו על "שב". חייבו את הכלב שלכם להתיישב לפני שהוא מקבל כל דבר שהוא אוהב בחייו, החל בליטופים ועד לאוכל, מפתיחת דלת ועד לזריקת צעצוע. עד מהרה הכלב שלכם יבין לקשר בין ישיבה לבין כל דבר שהוא טוב. וזה גם ייתן לו משהו אחר לעשות במקום לקפוץ.
  • אל תעודדו אותו לקפוץ. אם תחבקו אותו או תגיבו בצורה מתלהבת כשהוא קופץ, הוא יחשוב שאתם אוהבים את הניתורים. כשהכלב שלכם קופץ, לכו צעד אחד קדימה לעבר הכלב שלכם והגידו לו "למטה!" בקול שקט.
  • כשהוא עומד על כל ארבעת הרגליים, שבחו אותו בצורה רגועה. אז הנחו אותו לשבת, ושבחו אותו פעם נוספת בצורה רגועה. אפשר לתת לו גם פרס מזון. אם הוא לא מגיב, נסו לפתות אותו לרדת בעזרת "ממתק" ואז הגידו לו לשבת. עדיף שהממתק יהיה גרגר ממזון הכלבים שלו. בעזרת התרגול הכלב ילמד מהר מאד לקבל את פניכם בצורה מקובלת.

לטובת האורחים שלכם
עקביות היא גורם מרכזי באילוף כלבים. עמדו ליד האורח שלכם ותרגלו את קבלת הפנים עם הכלב. תרגלו עם חברים אוהבי כלבים, המבינים שהאילוף לוקח זמן. אם יש אורחים שהדבר לא אפשרי אתם, יש למנוע את קבלת הפנים לגמרי על-ידי בידוד הכלב כאשר האורחים מגיעים. תמיד אפשר להוציא אותו מאוחר יותר, כאשר העניינים נרגעים, כשהכלב קשור ברצועה.

לפני הדפסה, בחר את הנושאים שאותם תרצה להדפיס:
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד