אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

חושיו של הכלבלב

הגדל

כשאתם מבחינים בדרך בה הכלבלב שלכם מגיב בכל מיני מצבים, זכרו שכלבים חיים בעולם שנראה, מריח ונשמע שונה מאוד מעולמנו. אתם עלולים לחשוב שמצב כלשהו הוא שקט ובטוח, אך כלבכם עלול לחוש במשהו שאתם לא חשים בו, משהו יכול לעצבן אותו – קול גבוה מכדי שתוכלו לשמוע או ריח של חיה אחרת שאתם לא מסוגלים להריח.

 

כלבים יכולים לראות באור עמום יותר, לחוש בתנועה ולראות אור מהבהב טוב יותר מבני אדם, אבל בהירות הראייה שלהם למרחק היא בדרך כלל פחות טובה. ייתכן שהתיאוריה שכלבים רואים רק גוונים של אפור היא מוטעית. תיאוריות אחרות גורסות שהם רואים גוונים של כחול וצהוב אבל לא יכולים לראות גוונים של אדום וירוק כמו בני אדם.

 

השמיעה של כלבים היא הרבה יותר רגישה מהשמיעה שלכם. הם שומעים צלילים גבוהים יותר וחלשים יותר. השמיעה הרגישה הזאת יכולה להיות אות עבורכם שמגיעים אורחים או שיש סכנה, אבל פירושה גם שצריך להיזהר עם רעשים חזקים ולהיות סבלניים כשהכלב מיילל בגלל צפירה של רכבת או סירנה.

 

חוש הריח של כלבלב הרבה יותר רגיש מזה של אנשים – לפי חלק מההערכות, פי עשרות אלפי מונים.

לעולם לא נבין לגמרי כיצד נראה, מריח או נשמע עולמם, בדיוק כפי שכלבים לעולם לא יוכלו להבין עד כמה שונה עולמנו. אבל שנינו מבינים דבר אחד: חיבה. טוב לב חוצה את כל המחסומים ומקטין את כל הפערים.

לפני הדפסה, בחר את הנושאים שאותם תרצה להדפיס:
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד