אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

התנהגות

האם חתולך שורט את הרהיטים? קופץ ממקום למקום? למד כאן להכיר את מאפייני ההתנהגות של חתולך כדי להנות ממחיצתו.

10 עובדות מרתקות על חתולים

שנה היא לא סתם שנה. השנה הראשונה בחיי החתול שווה (מבחינת קצב ההתפתחות) ל-15 השנים הראשונות של חיי האדם. בתום השנה השנייה לחייו, החתול הוא בן 25 בשנים אנושיות. לאחר מכן, כל שנה של החתול שווה בערך ל-7 שנים אנושיות.

עצות איך לעזור לחתול שלכם להתרגל לבית

למדו להכיר את החתול. אם אתם מכירים את הבעלים הקודמים, נסו לקבל ממנו כמה שיותר פרטי רקע על החתול. אתם צריכים לשאול הרבה שאלות:

מעשיות על חתולים: מיתוסים ועובדות

למרות הפופולאריות הרבה של החתולים, מיתוסים עליהם לא רוצים להיעלם. אם מבחינים בין המעשייה לבין העובדות אפשר להבין טוב יותר איך לענות על הצרכים המיוחדים שלהם.

נפית: השימושים הרבים שלה יכולים להפתיע אתכם

מהי נפית? מה סוד עצמתו על החתולים? האם היא מזיקה? מדוע יש חתולים שאינם מגיבים לה?
מקורה של הנפית באירופה ואסיה. לפני יותר מאלפיים שנה השתמשו בה הרומאים לבישול וריפוי. בימי הביניים השתמשו בנפית לטפל בעצבנות, הצטננויות, ובעיות עיכול. היא הובאה לעולם החדש על ידי המתיישבים הראשונים, שגידלו אותה למטרות רפואיות ולמאכל. ככל שהתרחבה אמריקה, כך גברה הפופולאריות של הנפית.

חתולי בית

אתם אוהבים צמחים וגם החתול שלכם... אבל מסיבות שונות. חתולים מוקסמים לעתים קרובות על ידי צמחי בית ותשומת הלב שהם נותנים להם יכולה לנוע בין לעיסת העלים, שיכולים להיות רעילים עבורם, עד שימוש בעציץ בתור ארגז חול לעשיית צרכים. כדי להרתיע את החתול מללעוס את העלים, נסו לפזר עליהם פלפל אדום. כדי למנוע חפירה או השתנה באדמת העציץ, נסו לכסותה בנייר אלומיניום או חצץ.

האם החתול שלכם הוא חתול פרא או חיית מחמד ?

לפני שהבאת את החתול הביתה, בוודאי תיארת לעצמך איך תשב על הספה, תלטף אותו והוא, בתגובה, ירבוץ עליך ויגרגר בשקט. אבל אולי אין אלה פני הדברים. אולי יש לכם חתול שלא רוצה שילטפו אותו, לא רוצה לרבוץ עליכם ואולי לא רוצה להיות אתכם על אותה הספה או אפילו באותו החדר. אולי אתם שואלים את עצמכם "זה משהו שעשינו? מה יכול היה לקרות לחתול שלנו שגרם לו להיות כל כך עוין?" רוב הסיכויים שלא משהו שעשיתם אלא החוויות של החתול כחתלתול קטן, לפני שעבר לגור אתכם, הן שגרמו לו להיות כל כך ביישן.

חתולי חצר

בתור בעלי החתול, עליכם להתחשב בשכנים בכך שתוודאו שהחתול לא מציק להם. יש לשמור על החתול בפנים, להשגיח עליו כשהוא בחוץ ולוודא שהכנסתם אותו בלילה. כדאי, כמובן, שכל החתולים שמרשים להם להסתובב בחוץ יהיו מעוקרים.

משחקי חתולים

עצי חתולים מהווים עבורם נכס אישי ממדרגה ראשונה. יתרון נוסף של עץ חתולים הוא שהוא מעניק להם עמוד שריטה. עצים גדולים נותנים להם מקום להסתתר, מקום לאכול, לישון ולהתבונן בעולם במהלכו. "אנחנו רגילים לחתולים חסרי ביטחון המזנקים מתחת למיטה כדי להתחבא או לישון," אומר רני ורנון, נשיא Cat House International Inc./Angelical Cat Co שבאוקספורד, פנסילבניה. "למעשה, הם מעדיפים להיות בגובה."

הפיכת הבית לבטוח לחתול

חתולים הם חיות מלאי חיים וסקרנות, דבר היכול להכניס אותם לצרות צרורות אלא אם תנקטו בצעדי מנע. לחתול נקודת מבט נמוכה יותר משלכם – כמו תינוק שמתחיל לזחול – והוא יכול להימשך לדברים שאינכם רואים בעמידה. אף כי אי אפשר להפוך את הבית לחסין-חתולים ובטוח לגמרי מפני כל תאונה.

עצות איך להציג את החתול המאומץ החדש שלכם לפני החיות האחרות שלכם

הכירו בין החתול החדש לבין שאר החיות בצורה הדרגתית. אפילו בתנאים הטובים ביותר, זו תהייה סיטואציה טעונה עבור החתול החדש שלכם

האם לאמץ את חתול הרחוב שמצאתם?

חתולי רחוב יכולים להיות חיות מחמד נפלאות, אך מנגד, יש לזכור שלא כל חתולי הרחוב מסתגלים היטב לסגנון החיים הביתי. לפני שאתם מתחילים להתקשר לחתול חסר הבית המיילל בפתח הבית שלכם, חשוב שתשקלו את היתרונות והחסרונות באימוץ.

7 טיפים להתמודדות עם תוקפנות אצל חתולים

אם החתול שלכם מתנהג באגרסיביות, סביר להניח שמשהו מפריע לו ושהוא סובל. איך אפשר למנוע את ההתנהגות התוקפנית ומה עושים כשהיא פורצת?

זה לא הוא, זה אתם: איך מתמודדים עם תוקפנות חתולים

אם החתול שלכם קופץ עליכם ושורט אתכם, הוא כנראה מנסה להגיד לכם משהו. מה גורם לחתולים להתנהג באגרסיביות ומה אפשר לעשות כדי להרגיע אותם: מדריך

איך לגדל זוג חתולים ולצאת מזה בלי שריטה

חתול הוא חיה מאוד טריטוריאלית, ולא תמיד קל לצרף אליו חבר משופם חדש. אז איך עושים את זה נכון? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם

כאן גרים בכיף: איך לגדל שני חתולים בבית אחד

כיצד יגיב החתול שלכם אם תצרפו חבר נוסף למשפחה? האם תהיה זו תחילתה של ידידות מופלאה או שצפוי לכם קרב יללות אינסופי? כל מה שצריך לדעת על גידול צמד חתולים

לפנק לפנק לפנק: 7 דרכים לשדרג את חיי החתול שלכם

בנו לו מרפסת על החלון, ארגנו לו מתקן לגירוד ציפורניים או סדרו לו פינת זולה כיפית לרביצה איכותית: כך תהפכו את החתול שלכם למאושר

אוהב להיות בבית: קווים לדמותו של החתול הביתי

במה שונה חתול הרחוב מהחתול הביתי שלנו, ואיזה סכנות אורבות לו דווקא בין כותלי הבית

להוציא את החתול לטיול? יש דבר כזה!

5 צעדים בדרך לטיול בחוץ עם החתול

הכר את חתולך

מה החתול מנסה לומר לכם כשהוא מיילל, שומט את האוזניים או שורט את הספה החדשה? המדריך המלא ל"חתולית" מדוברת

כך תעזרו לחתול שלכם לקבל חתול חדש למשפחה

כשתביאו חתול נוסף הביתה זה ישפר את איכות חייו של החתול הוותיק שלכם, אך ייקח להם זמן להסתגל אחד לשני וזה עשוי להיות מאתגר בהתחלה. כך תעשו את זה נכון ותשכינו שלום בית
  1. לעמוד הבא
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד