אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

להוציא את החתול לטיול? יש דבר כזה!

תתפלאו, אבל אפשר להוציא את החתול לטיול, זוהי דרך נפלאה לשנות אווירה, לעודד פעילות גופנית אצלו ולחזק את מערכת היחסים ביניכם. יחד עם זאת, יש לזכור שחובה לטייל עם החתול כשהוא מאובטח ברצועה וברתמה (ולא בקולר) המיועדת לחתולים בלבד. כך נשמור עליו מפני פגיעה ובריחה.

 

רוצים לדעת איך עושים את זה בדרך הנכונה? הנה השלבים:


1. בחירת הרתמה
בחרו ברתמה ייעודית המתאימה לחתולים ולא ברתמה המותאמת לכלבים קטנים. רתמות החתולים מתוכננות כך שיתאימו למבנה הגוף הייחודי של החתול ומתלבשות על אזור הכתפיים והגב. שימו לב ששימוש בקולר המונח על הצוואר ומתאים לכלבים, מסוכן לחתולים ועלול לגרום להם לחנק.


2. התאמת הרתמה
החתולים גמישים מאד, לכן יש חשיבות רבה להתאמת גודל הרתמה לחתול. הרתמה צריכה להיות צמודה לגוף החתול כך שלא יוכל להשתחרר ממנה, אך לא צמודה מדי כדי שלא תפריע לתנועותיו. זכרו כי לחתולים מסוימים פרווה עשירה שיכולה להטעות, הכלל הוא לשמור על מרווח של כאצבע בין גוף החתול לרתמה.

3. תהליך ההסתגלות
הרתמה מתאימה בעיקר לחתולים רגועים ומתמסרים ולא
לחתולים לחוצים. חתול הפוגש לראשונה ברתמה יכול לגלות סימני חשדנות וחוסר נוחות ולכן יש להרגיל אותו לתחושה באופן הדרגתי. בשלב ראשון הניחו את הרתמה ליד החתול ותנו לו להתרגל לצורתה וריחה. השלב השני הוא הלבשת הרתמה. בחרו בזמן בו החתול רגוע והלבישו עליו את הרתמה לזמן קצר. דברו אליו בקול רגוע, שבחו אותו ותגמלו אותו בממתק האהוב עליו. חזרו על פעולה זו בתדירות הולכת וגדלה כשכל פעם האריכו את פרק הזמן בו הרתמה מונחת על גופו, עד שתראו כי הוא אינו מייחס לה יותר חשיבות והוא נינוח כשהיא מונחת עליו. עתה, חברו את הרצועה והרגילו אותו להתהלך אתכם.

החתול מגיב בהתנגדות? הסירו את הרתמה והניחו לו. נסו שוב במועד בו הוא רגוע יותר.

4. הטיול מחוץ לבית
חתול החש מאוים או מבוהל ירצה לנוס על נפשו. הרתמה מונעת ממנו מלברוח ולכן עלולה לגרום לו לחרדה גדולה יותר ול
יצירת טראומה. לכן, כשאתם יוצאים עם החתול אל מחוץ לבית, בחרו במסלול בו יש את הסיכוי הנמוך ביותר לפגוש באיומים שיכולים להבהילו כמו כלבים, רוכבי אופניים או רעשים חזקים או פתאומיים. המקומות המועדפים יהיו שבילים בשטחים פתוחים, רחובות  צדדיים ולא מקומות הומים ורועשים.

5. מה עושים אם החתול מאוים ונלחץ
דבר ראשון, אל תנסו להרים אותו עם הידיים, הוא עלול לשרוט אתכם. ניתן להרים את החתול בעדינות באמצעות הרתמה (אל דאגה, הרתמה לא תחנוק אותו) ולהרחיק אותו ממוקד האיום. כשתגיעו למקום בטוח הרגיעו את החתול ושובו הביתה מהר ככל האפשר, שם הוא ישוב לחוש מוגן ובטוח.

טיול נעים!

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:
איך מתגברים על טראומות וחרדות אצל חתולים – גם חתולים יכולים לסבול מחרדות, למדו מדוע וכיצד לטפל
חתולי מה אתה בלחץ – חתולים הם חיות רגישות ונוטות לפעמים להיות בסטרס, גלו כיצד זה בא לידי ביטוי ומה עושים

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד