אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

לפנק לפנק לפנק: 7 דרכים לשדרג את חיי החתול שלכם

בנו לו מרפסת על החלון, ארגנו לו מתקן לגירוד ציפורניים או סדרו לו פינת זולה כיפית לרביצה איכותית: כך תהפכו את החתול שלכם למאושר

כולנו יודעים איך להעניק לחתול שלנו את הצרכים הבסיסיים שלו: מזון בריא, מים טריים, ארגז חול נקי וביקורת רפואית שוטפת. אבל האם אנחנו יודעים גם לפנק אותו ולגרום לו להרגיש טוב? קבלו שבע דרכים יצירתיות לשדרג את חיי החתול שלכם, כך שיילל לעברכם תודה כל בוקר וערב.

1.      ארגנו לו פינות זולה ברחבי הבית: חתולים אוהבים לישון. ליתר דיוק חתולים ישנים, נחים, רובצים או סתם מנמנמים 18 שעות ביממה. הכינו להם מספר פינות זולה מפנקות בבית. ניתן למצוא בחנויות חיות אינספור סוגי ספות, מיטות קטנות ומשטחי רביצה שחתולים אוהבים, ואפשר גם לאלתר מרבץ משמיכות וכריות שיש בבית.

 

2.      תנו לו לשאוף אוויר מבחוץ: חתול שחי בבית זקוק קצת לתחושה של טבע. הכינו לו ליד אחד החלונות (או כמה מהם) רמפה נוחה, מדף או מדרגה שיאפשרו לו להשקיף בנחת על המתרחש בחוץ וליהנות מאוויר נקי. אם אתם ממש משקיענים, אפשר לבנות לו מרפסת קטנה ומקורה היוצאת מהחלון ותעניק לו חוויית חוץ מרהיבה. כמובן שכל זה צריך להיעשות תחת הקפדה מירבית על בטיחותו. למרות המיתוס, חתול לא תמיד נופל על הרגליים (תלוי מאיזה גובה) ועלול להיפגע.

 

3.      סדרו לו מים זורמים: חתולים זקוקים לשתייה מרובה, והם תמיד יעדיפו את המים שלהם זורמים על פני עומדים. אם זה לא מפריע לכם, פנקו אותו מדי פעם בברז מים זורמים. אפשר גם לרכוש עבורו מזרקת מים ייעודית לחתולים.

 

4.      אפשרו לו לגרד ציפורניים בסבבה: השקיעו במתקן גירוד לציפורניים שלו. חתולים משייפים את ציפורניהם על בסיס קבוע. הם זקוקים לזה לטיפול שוטף בציפורניים, לפריקת מתחים וכן לסימון טריטוריה. מתקן גירוד טוב צריך להיות בגובה מטר מינימום, כדי לאפשר לחתול התמתחות מלאה, וכן עליו להיות מקובע למקום.

 

5.      העשירו וגוונו להם את הארוחות: חתולים הם קרניבורים וזקוקים לחלבון איכותי ברמה גבוהה. המזון היבש מספק לחתול את כל צרכיו התזונתיים, אבל אוכל כידוע מספק גם צורך ריגשי (כן, גם לחתולים). פנקו את החתול שלכם ושלבו בתזונה היומית שלו גם מזון לח, שמגיע במגוון טקסטורות וטעמים ונארז בפחיות או בפאוצ'ים. כאשר משלבים מזון יבש ולח, מומלץ לאזן את תצרוכת הקלוריות היומית על מנת למנוע השמנת יתר. הוראות האכלה מדויקות ניתן למצוא על גבי אריזות המזון.

 

6.      הכינו לו משחקי ציד: חשוב לזכור כי החתול הביתי שלכם הוא גם נמר קטן. החיים בבית המודרני הסגור יוצרים אצלו חסך במילוי הצורך הבסיסי במרדפים, בקפיצות ובאופן כללי באקשן. שעשעו את החתול במשחקים המעוררים את האינסטינקטים הטבעיים שלו ויעניקו לו הנאה וסיפוק: משחקי חכות, "תפוס את העכבר" (אפשר גם ציפור) , "נחום תקום", כדורי נוצה ועוד.

 

7. גדלו דשא בבית: חתולים אוהבים ללעוס עשב. הם גם זקוקים לו כדי לסלק כדורי שיער שמצטברים במערכת העיכול שלהם. לא כל צמח מתאים ובריא לחתול, ולכן אם אתם באמת רוצים להעניק לו את הטוב ביותר – גדלו דשא באדנית או רכשו בחנות המחמד ערכת הנבטה.

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד