אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

חתולי בית

אתם אוהבים צמחים וגם החתול שלכם... אבל מסיבות שונות. חתולים מוקסמים לעתים קרובות על ידי צמחי בית ותשומת הלב שהם נותנים להם יכולה לנוע בין לעיסת העלים, שיכולים להיות רעילים עבורם, עד שימוש בעציץ בתור ארגז חול לעשיית צרכים. כדי להרתיע את החתול מללעוס את העלים, נסו לפזר עליהם פלפל אדום. כדי למנוע חפירה או השתנה באדמת העציץ, נסו לכסותה בנייר אלומיניום או חצץ.
הגדל


צמחים

אתם אוהבים צמחים וגם החתול שלכם... אבל מסיבות שונות. חתולים מוקסמים לעתים קרובות על ידי צמחי בית ותשומת הלב שהם נותנים להם יכולה לנוע בין לעיסת העלים, שיכולים להיות רעילים עבורם, עד שימוש בעציץ בתור ארגז חול לעשיית צרכים. כדי להרתיע את החתול מללעוס את העלים, נסו לפזר עליהם פלפל אדום. כדי למנוע חפירה או השתנה באדמת העציץ, נסו לכסותה בנייר אלומיניום או חצץ.

טיפוס על וילונות/מסכים

אם אפשר, השתמשו בקרניזים המתהדקים לקיר באמצעות קפיץ. הם פשוט ינטו למטה כלפי החתול אם ינסה לטפס עליהם ויתנו תחושת חוסר ביטחון. וילונות אנכיים אף הם יעילים מאוד: חתולים לא יכולים לטפס עליהם, לקרוע אותם או להטילעליהם את צרכיהם. יתר על כן, לחתול קל לדחוף אותם הצידה כדי להסתכל החוצה.

לעיסת חוטי חשמל

שימו משהו לא טעים על החוטים כדי להרתיע את החתול מללעוס אותם. חומרים יעילים שיש לנסות כוללים רוטב פלפל חריף, פלפל אדום, לכה למניעת כסיסת ציפורניים, קליפות תפוזים/לימונים. אם אינכם יכולים למצוא חומר שירחיק את החתול מחוטי חשמל, נסו לעטוף אותם בצלוטייפ עבה.

נשיכה

צריחה חזקה או נשיפה שרקנית ורעשנית יכולות לעבוד לפעמים. אם לא, נסו לרפות את היד ולהתעלם מהחתול כמה דקות. אחרי זה, הציעו לו צעצוע שהוא יכול לנשוך במקום היד.

אשפה

הדרך הטובה ביותר למנוע מהחתול להיכנס לפח האשפה היא להרחיק אותו מטווח הגישה שלו או להשיג פח אשפה עם מכסה הדוק ומאובטח. אל תתחילו עם מיכל שקל להיכנס אליו ואז תעברו בהדרגה לפחים שהגישה אליהם קשה יותר. זה רק יאמן את החתול להיות יותר מיומן בכניסה לפחים האלה.

דלפקים

יש מספר דרכים בהן אפשר למנוע מהחתול מלעלות על דלפקים או שולחנות במטבח. ראשית יש לזכור לא להשאיר אוכל על השיש. אחר כך, נסו להשאיר כלי מטבח או פחיות אלומיניום שבתוכן מטבעות קרוב לקצה השיש, על סף נפילה. החתול יפיל אותן אם יקפוץ למעלה והוא לא יאהב את הרעש החזק או את ההפתעה.

קריעת השטיח

חלק מהחתולים מפתחים הרגל של קריעת השטיח. יש מספר סיבות מאחורי זה, המפורטות להלן. בכל מקרה, וודאו שיש מספיק חפצים שהחתול יכול לשרוט.

- עמודי שריטה "מאושרים" אחרים יכולים להיות עשויים מבד שטיח ולבלבל את החתול. החליפו 
  לחומרי שריטה שאינם משתמשים בבד שטיח. אלטרנטיבות שכיחות כוללות חבל סיזל, קרטון
  גלי או צדו התחתון של השטיח. הרגילו את החתול מחדש לחפצים אלה.

- חתולים אחדים קורעים דלתות סגורות ומנסים לעבור דרכן. אפשר להוריד עליהן שטיח פלסטיק
  שיכסה אותן, ולהדק במסמרים אם צריך, דרך הפתח כך שיבלוט משני הצדדים.

- יכול להיות שהחתול יעדיף פינה מסוימת ללא שום סיבה נראית לעין. אולי יש שם ריח כלשהו. נסו
  לנקות אותה ביסודיות באמצעות חומר ניקוי מבוסס אנזימים.

שריטת ריהוט

שריטה היא אחד מהאינסטינקטים המושרשים ביותר של החתול. אם לא הסרתם לו את הציפורניים, ניתן לצפות שחתול ישרוט. הרעיון הוא להשתמש בעמוד שריטה במקום שישרוט את הספה או הווילונות. עמודי שריטה טובים הם בערך בגובה 75 ס"מ ויש להם בסיס רחב ולא מחודד. יש לשים אותם במקום בו החתול ישן בדרך כלל, או, אם החתול כבר שורט משהו שאינו העמוד, לשים אותו ליד המקום שהוא אוהב לשרוט. כל פעם שאתם רואים את החתול שורט משהו שאינו עמוד השריטה שלו יש לנזוף בו, לקחת אותו לעמוד ולהעביר את הציפורניים שלו עליו. אם תחזרו על כך כל פעם החתול ילמד איפה מותר לו לשרוט. אם אינכם בבית כדי להשגיח על החתול, חומר הברקה בעל ריח חריף שתמרחו על הרהיטים יעזור לו להעדיף את עמוד השריטה על פני הריהוט.ניתן גם להתייעץ עם הוטרינר לגבי שימוש בחומר מיוחד דוחה חתולים על בסיס פרומון.

פיתרון נוסף חדש יחסית בארץ הוא כסוי מיוחד המודבק על הציפורניים וניתן להחלפה מדי מספר חודשים. ניתן להתייעץ על כך עם הוטרינר שלכם.

 

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד