אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

משחקי חתולים

עצי חתולים מהווים עבורם נכס אישי ממדרגה ראשונה. יתרון נוסף של עץ חתולים הוא שהוא מעניק להם עמוד שריטה. עצים גדולים נותנים להם מקום להסתתר, מקום לאכול, לישון ולהתבונן בעולם במהלכו. "אנחנו רגילים לחתולים חסרי ביטחון המזנקים מתחת למיטה כדי להתחבא או לישון," אומר רני ורנון, נשיא Cat House International Inc./Angelical Cat Co שבאוקספורד, פנסילבניה. "למעשה, הם מעדיפים להיות בגובה."
הגדל


מחיר עצי חתולים יכול לנוע בין 20$ בערך עד להפקות מורכבות העולות יותר מ-500$. ללא תלות במחיר, העץ חייב להיות חזק כדי שהחתול יוכל לטפס עליו. כמובן ששלוש מילות הקסם בעולם הנדל"ן הן מיקום, מיקום, מיקום. סביר להניח שלא יעשה שימוש בעץ חתולים המוחבא בחדר הכביסה. עם זאת, חתולה עם עץ שמגיע לאדן חלון שטוף שמש בסלון תעריך את הרכוש שלה. חתולים אוהבים לשכב בשמש מול חלונות ולהתבונן בפעילות בחוץ. האכלת הציפורים היא דרך מצוינת לתרום את חלקכם לחברינו בני הכנף ובאותו זמן לבדר את החתול. אולי תשקלו להביא חיית מחמד לחתול שלכם. תוכי אמיתי וחי, דג זהב או חית מחמד זעירה כגון גרביל או אוגר ישעשע את החתול. אבל חייבים להיות בטוחים שהחתול, הפורץ המתוחכם, לא יוכל לפרוץ לתוך כלוב הציפורים, או האקוואריום – אחרת חית המחמד של החתול עלולה להפוך למנה עיקרית.

חתלתולים במשחק – הזמן לפתח את הפוטנציאל שלהם

חתלתולים מגיעים לגיל שלושה שבועות בערך ומתחילים לשחק ואז מתחיל הכיף. חוץ מהקדשת זמן לאכילה, החתלתולים מבלים את רוב שעות הערות שלהם במשחק.

משחק החתלתולים הוא יותר מסתם מראה משעשע. עבורם זהו זמן לימוד בו הם לומדים לפתח תיאום עין-כף. זהו גם הזמן בו החתלתול לומד ומתאמן על פעילויות שהוא זקוק להם לשם לוחמת הישרדות, ציד והגנה על הטריטוריה שלו. אף כי חתולי בית כבר אינם צריכים לפתח את הפעילויות האלה לכדי שלמות, התוכנה הגנטית שלהם עדיין עובדת.

ביסוס תבניות התנהגות

תבניות ההתנהגות של החתלתול נוצרות בגיל צעיר מאוד. ההשפעה של אמו וחבריו לשגר ופעולת הגומלין שלו עם בני אדם עוזרת להגדיר מה תהינה תבניות אלה.

כשמבססים תבניות התנהגות, יש להימנע ממשחק בידיים. יד נעה הופכת לאובייקט משחק והחתול יכול לפצוע ככל שהוא מתבגר.

כשמעודדים חתלתולים לשחק עם צעצועים מגרה אצלם את תחושת המשחק. האינטראקציה עוזרת להם להפוך לחתולים בוגרים שמחים ואינטליגנטיים.

כשהופכים את שעת המשחק עם החתול לחלק מהשגרה היומית, אתם גם מבססים הקשר ביניכם לחית המחמד החדשה שלכם. כשממשיכים את המנהג ככל שהחתלתול מתבגר, זה מחזק את הקשר הזה.

הצעצועים הנכונים

צעצועים שיכולים למשוך חתלתולים הם פשוטים כמו כדור פינג-פונג או נייר מקומט. אפשר לפרוש חוט על הרצפה כדי לעודד את החתלתול לעקוב אחר "טרף" ולזנק עליו. בכל אופן, יש להרחיק את החוט מהישג ידו של החתול אחרי המשחק. אם החתלתול בולע אותו, הדבר יכול לגרום לנזק בדרכי העיכול.

חתלתולים נהנים לשחק בצעצועים על מקלות וחכות. חתלתולים נהנים גם לשחק במשחקי צמר קטנים. יש להימנע מחפצי משחק קטנים עד כדי שאפשר לבלוע אותם, כי הם עלולים לגרום לסתום את דרכי העיכול.

חתלתולים, כמו חתולים בוגרים, נהנים לחקור שקיות ניר. אף כי שקיות פלסטיק גם הן מזמינות למסעות מחקר כאלה, יש להרחיק אותן מהחתלתול כדי שלא ייחנק בתוכן.

מוטות טיפוס ועמודי שריטה מבדרים את החתלתולים ומרגילים אותם להשחיז ציפורניים עליהם ולא על הריהוט.

שינויים בהתנהגות משחק

לאחר חמישה חודשים בערך, יורדת רמת המשחק של החתלתולים בדרך כלל. החוקרים לא מבינים מה הסיבה לכך. ביהביוריסטים אחדים טוענים שהחתלתול מגיע לסוף תקופת הלימוד שלו. מכל מקום, חלק מהחתולים ממשיכים לשחק שנים רבות.

לרוב ניתן לעודד את הנטייה למשחק בכך שממשיכים עם שעות משחק קבועות. שעות משחק קבועות עוזרות לחתול לשמור על מצב גופני טוב כי הן מגבירות את מתח השרירים והגמישות. שעת משחק אצל חתול מבוגר יותר ממשיכה להעשיר את סביבתו ולחזק את הקשר ביניכם.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד