אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

האם לאמץ את חתול הרחוב שמצאתם?

חתולי רחוב יכולים להיות חיות מחמד נפלאות, אך מנגד, יש לזכור שלא כל חתולי הרחוב מסתגלים היטב לסגנון החיים הביתי. לפני שאתם מתחילים להתקשר לחתול חסר הבית המיילל בפתח הבית שלכם, חשוב שתשקלו את היתרונות והחסרונות באימוץ.
הגדל

הנה חמש שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם, כדי שתוכלו להחליט האם חתול הרחוב יהווה תוספת מבורכת למשפחה:


האם לחתול באמת אין בעלים?
לפני שאתם נקשרים לחתול, נסו לוודא אם הוא שייך למישהו. חפשו קולר או אמצעי זיהוי. אם החתול לא עונד קולר, אפשר עדיין לזהות אותו אם יש לו שבב מתחת לעור. אפשר לקחת את החתול לווטרינר כדי שיסרוק את גוף החתול ויראה אם יש שבב או לא. דברו עם שכנים שלכם כדי לברר אם מישהו יודע למי החתול שייך. התקשרו למשטרה או למקלט לחיות משוטטות הקרוב למקום מגוריכם כדי לברר אם מישהו דיווח על חתול שנעלם. 


האם החתול סובל מבעיות בריאות?
אם יש לכם חיות מחמד אחרות, בודדו את החתול עד שווטרינר יבדוק אותו, כך שלא תחשפו את החיות הבריאות למחלות שהחתול החדש סובל מהן, אם יש כאלו. שאלו את הווטרינר שלכם מה נדרש כדי לטפל בבעיות הבריאות של החתול החדש. קבלו הערכה על עלות הטיפול. דעו מה תהיינה המחויבויות הכספיות שלכם אם תחליטו לאמץ את החתול. לכל הפחות, תצטרכו לחסן, לסרס או לעקר את החתול.


האם זה חתול "אוהב אנשים"?
מהי כמות האנרגיה שאתם מוכנים להשקיע כדי לחנך חתול לא חברותי? יכולים לעבור חודשים או אף שנים עד שחתול כזה יפגין כלפיכם חום, וגם זה לא בטוח. יכול להיות מצב שבו החתול לעולם לא ירגיש בנוח אצלכם בבית, ויבלה את כל חייו בהסתתרות מתחת למיטה. אם יש לכם את הזמן להשקיע בחתול, ואם לא תתאכזבו גם אם לעולם לא ייצא מהמחבוא שלו, אתם בהחלט יכולים לאמץ חתול שכזה. אם לא, עדיף לכם לאמץ חתול אחר.


איזו השפעה תהייה לחתול על חיות המחמד האחרות שלכם? החיות האחרות שלכם עלולות לראות את החתול החדש כפולש, במיוחד אם הוא מקבל הרבה תשומת לב, והחיות האחרות חוששות שמעמדן נגזל מהן שלא בצדק. במידה שהכלב או החתול הקיימים אינם בקו הבריאות, אם תאמצו את חתול הרחוב אתם יכולים לגרום להם לחץ נפשי, מה שעלול להחמיר את בעיות הבריאות שלהם.

האם אתם יכולים להתחייב לחתול הזה באופן מלא? אם אתם לא יכולים להקדיש את כולכם לחתול, עדיף להעביר אותו למקלט לחיות בו לא הורגים את החיות. לפחות יהיה לו שם סיכוי שיאמצו אותו, וזו אפשרות עדיפה על המשך החיים ברחוב.
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד