אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

חתולי מה אתה בלחץ?

הגדל

חתול היא חיה  רגישה מאד ומתברר כי לא מעט חתולים סובלים מסטרס ולחץ נפשי למרות שמבחינתנו החתול שלנו חי בעולם שכולו טוב. לכאורה אין לו דאגות וטירדות- הוא לא צריך למהר לעבודה או להסיע ילדים לחוגים , אין לו משברים בזוגיות או בעיות פרנסה אך למה בכל זאת החתול שלנו לא לגמרי מאושר ומה מפריע לו.

לחתול יש צרכים מאד מיוחדים ולא תמיד אנו מודעים להם. צורך אחד חשוב הוא גיוון בסביבה שלו והעשרה סביבתית. אפשר לראות כי חתול החי בבית "סטרילי" שבו הכל מקופל וארוז ואין קצת "בלאגן" הוא חתול לחוץ ולא רגוע. למעשה הוא נוהג להסתתר מתחת למיטות , מלקק עצמו עד כדי קילוף של הפרווה מהבטן , לפעמים פוצע עצמו עד כדי זוב דם. לא מוכן לבוא במגע עם אנשים ובקיצור נראה סובל. מתברר כי יש פתרונות לדברים כאלו. דוגמא אחת היא תולי של הדס שביקרה כבר במספר מרפאות עם החתולה עקב ליקוק מוגזם ופציעה עצמית. בתשאול מסודר התברר כי החתולה למעשה בסטרס גדול ורוב היום לא מוכנה להראות עצמה אלא מסתתרת מתחת למיטות. טיפול התנהגותי עם יועצת ההתנהגות ריבי מאייר וקורנליה בשילוב טיפול תרופתי מיוחד פתרו לגמרי את הבעיה.

חלק מהטיפול הוכנסו לבית חפצים ועצמים שונים שיוצרים את הגיוון בסביבת החתול ויוצרים את ההעשרה והמקומות למשחק ובלוי. התרופה שתולי מקבלת גרמה לה להפסיק לסבול מחרדה והיא עולה על המיטות והספות ומתלטפת מאד כעת. הדס מאושרת "הצלתם לנו את החתולה".

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד