אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

כלבים רטובים – 7 טיפים לעונה הקרה

החורף מגיע, ומה עושים עם הכלבים? איך להתמודד עם הטיולים בגשם ועם הברקים והרעמים שמפחידים את החברים הטובים ביותר?

 

1.    להבריש את הפרווה

לקראת עונת החורף הקרירה, הכלבים מכינים את עצמם על ידי הצמחת פרווה מוגנת שתשמור עליהם מפני הרוחות והרטיבות. האוויר שנכלא בין שערות פרוות הכלב מתחמם מחום הגוף שלו ומשמש כשכבת בידוד מהקור שבחוץ. לכן, בהחלט לא מומלץ לגלח את פרוות הכלב בחורף. מצד שני, מאוד מומלץ להבריש את הפרווה במברשות המיועדות לכך, כדי לאוורר את הפרווה ולסייע לכלב להתחמם.

2.    לא חובה להתגנדר

מבחינת הצורך בשמירה על חום הגוף, רק לכלבים זקנים במיוחד, חולים או חסרי פרווה כדאי להלביש משהו כדי לשמור על חום הגוף. הפרווה שיש לרוב הכלבים מגינה עליהם, ולכן זה פחות נחוץ. רוב הכלבים בנויים למזג אוויר קשוח וקיצוני בהרבה מזה שאצלנו. ייתכן וגם כלבים קטנים במיוחד ובעלי פרווה קצרצרה ייהנו מחום המעיל, וחשוב מאוד לוודא שקל להם לנוע ונוח להם בלבוש החדש.  

3.    כלב לא עשוי מסוכר?

לפעמים המתוק פשוט לא מוכן לצאת מהבית כשיש גשם, או מסכים לצאת, אבל לא לעשות את צרכיו. כדאי לנסות להסיח את דעתו, או לשחד אותו באמצעות חטיף. כדאי לטייל במסלולים קבועים ובמקומות בהם כלבים אחרים יוצאים כדי לעשות את צרכיהם על מנת לעודד את הכלב לעשות צרכים בעצמו.

4.    פרעושים וקרציות בחורף

אמנם הפרעושים, הקרציות ושלל מזיקים פעילים בעיקר בקיץ, אבל החורף הישראלי הוא לא בדיוק חורף אירופי קלאסי – יכולים להיות ימים חמים קיצונית וזה מבלבל לא רק את החזאים אלא גם את הפרעושים והקרציות. אמנם כשיש פחות פעילות טפילים, יש פחות צורך בהדברה, אבל חשוב להקפיד לבדוק את הכלב פעם בשבוע. פרעושים יכולים להימצא בבית, היכן שחם, ובמידה ומוצאים צריך להדביר כמו בקיץ.

מומלץ להגן על הכלב בעיקר אם מסתובבים עם הכלב באזורים שיש שדות או בפארקים ושם קיימים הטפילים. כן מומלץ להפחית את ההדברה לפי סוג הכלב.

5.    מותר להתקלח בחורף?

בחורף אפשר להפחית משמעותית את המקלחות. הכלבים מזיעים פחות ונקיים יותר באופן כללי. במידה ויש לכלב ריח גוף בלתי נסבל, מומלץ לקחת אותו לווטרינר לבדוק מהו הגורם לתופעה. ריח בלתי נעים יכול להיגרם על ידי דלקות בעור או דלקות אוזניים. מקלחת לא תשפיע ואולי אף תחמיר את הבעיה. אם הריח עדיין לא מרפה, מומלץ להבריש את הכלב היטב, לסלק פרווה ושיער עודף, לרחוץ אותו ולייבש. ניתן גם להשתמש בבשמים לכלבים.

6.    האם לחבר את המטריה לרצועה של הכלב?

יש בעלי כלבים הנוהגים, כדי לחסוך מקום בידיים בעת הטיול עם הכלבים, לחבר את הרצועה לתחתית המטריה. כך נחסך מקום בידיים ואפשר לאסוף את הפסולת בקלות. מצד שני, כל משב רוח קטן עשוי להעיף את המטריה ובכך להבהיל את הכלב. לפיכך יש לקחת זאת בחשבון בהתאם לנינוחות הכלב ותנאי מזג האוויר.

7.    מה לעשות כשחוזרים מהטיול בחוץ?

כלבים עלולים להריח רע לאחר שפרוותם מתרטבת. כדי להקל על העניין, הכינו מגבת ייעודית בכניסה לבית, ובכל פעם שאתם חוזרים מטיול בין השלוליות - ייבשו את הכלב עם המגבת. גם אם לא ירד גשם, כדאי לנגב את הרגליים הרטובות בצורה עדינה ולתת לכלב תחושה טובה, בלי כעס על הבלגן והלכלוך שנוצר כשחוזרים מהטיול. מומלץ גם להבריש את הפרווה לעידוד הייבוש ואוורור העור.

 

מאמרי טיפוח כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד