אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

השרת שיער

הגדל

השרה עונתית

עבור כלבים רבים, השרת השיער היא רק מטרד המתרחש באביב ובקיץ, כשהם משירים את ההגנה הנוספת שהעניקה להם פרוות החורף הצמרירית. גזעים שונים משירים כמויות שיער אחרות ואם אתם רגישים לשיער, שקלו זאת כשאתם בוחרים כלב. חפשו גזע שלא משיר כל כך הרבה שיער.אולי תבחינו בהבדל בין כלבים השוהים בבית לכלבים השוהים בחוץ. אם הכלב מבלה את רוב זמנו בבית, יכול להיות שהוא ישיר שיער כל השנה, כי גופו לא ישים לב לשינויים הדרמטיים בטמפרטורה הגורמות לצמיחת שיער והשרתו.


מה אתם יכולים לעשות ?

אי אפשר למנוע מהכלב להשיר שיער, אבל אפשר לשמור על זה בשליטה על ידי גילוח השיער לפני שהוא מתפזר בכל מקום. הפתרון הוא הברשה קבועה.

 

  • הפכו את הברשת הכלבלב לטקס יומי, בעיקר אם יש לכם גזע בעל שיער ארוך יותר או גזע שמשיר שיער באופן טבעי. ההברשה יכולה לתרום מאוד לקשר ביניכם ולתת לכלבלב את תשומת הלב שהוא משתוקק אליה.
  • מברשות צפופות או מברשות סיכות חודרות אל השכבה העמוקה יותר של הפרווה ומורידות את רוב השיער שהכלב משיר.
  • אם אתם בעונת ההשרה, תוכלו לגזוז את הכלב בחוץ או בחדר שקל לשאוב ממנו את השיער; השתמשו במספרי גזיזה או במברשת מגרפה (לשיער תחתון) כדי להוריד עוד שיער. אתם תופתעו מהכמות שיורדת.
  • ספר כלבים יוכל לספר לכם איזה כלים לקנות וכיצד להשתמש בהם כראוי.

השרת יתר

אם הכלב סובל מהשרת יתר (יותר מבעבר, או שמופיעות קרחות), דברו עם הוטרינר. הדבר יכול להיות אובדן פרווה בשל מצב בריאותי שאולי יש לטפל בו.

טיפים להפחתת נשירת השיער:

1. שימוש במזון איכותי עשיר בחלבון עשוי להפחית מאד את הנשירה- החלבון מסייע לחיזוק שרשי השיער ולמניעת התופעה.לדוגמא פרו פלאן .

2. טיפול בהשמנה – השמנה עלולה לשבש את חילוף החומרים ולגרום בפירוש לנשירת שיער מוגברת . שוב יש ירידה במסת גוף רזה ולמעשה מיעוט חלבון זמין לשיער .

3. גילוח בעונת הקיץ- השיער יכנס לפאזה של צמיחה והתחדשות ותהיה פחות נשירה גם בעונת המעבר ובחורף.

4. מניעת פרעושים – פרעושים מגבירים את הנטיה לפתח אלרגיה ובין היתר מגבירים גם את נשירת השיער. טיפול ומניעת פרעושים בהחלט תורם לפיתרון הבעיה.

5. שימוש בתוספי מזון המכילים מרכיבים המיועדים לטיפול בבעיה. חומצות שומן חיוניות, ויטמינים כמו E או B, אנטי אוקסידנטים וכו'. לדוגמא דרמה קואט.

6. סירוק על בסיס קבוע מפחית את השיער שנושר אך גם מזרים דם וממריץ את חילוף החומרים של העור והפרווה.

7. שימוש במזונות מיוחדים לעור רגיש – לדוגמא פרו פלאן לעור רגיש על בסיס סלמון או מזון רפואי LA או HA לבעיות עור.

מאמרי טיפוח כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד