אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

הפיכת הטיפוח לחוויה מהנה

הגדל

טיפוח קבוע כולל הברשת הפרווה, צחצוח שיניים, אמבטיה, בדיקת העיניים, האוזניים, הכפות והעור. אולי זה לא נשמע כמו רשימה של דברים שהכלב רוצה לעשות, אבל אתם יכולים להפוך זאת לדבר מהנה.

הכל מתחיל בגישה שלכם. אם מתייחסים לפעילויות האלה כאל מטלה ומתעצבנים על הכלב, הוא יחזיר את אותו היחס. תעשו את זה באופן שזה יראה מלהיב, שבחו את הכלב הרבה על זה שהוא מוכן לשבת בשבילכם. אולי תרצו גם לתת לו אוכל פרס על התנהגות טובה – הכי טוב לתת לו חתיכה מהאוכל הרגיל שלו. אם מתחילים בטיפוח כשהכלב הוא גור צעיר, החיזוקים החיוביים האלה יהפכו את הטיפוח קל יותר כשהכלב יהיה מבוגר.

למדו להשתמש כראוי בכלי הטיפוח שהכלב צריך. אם לא יודעים להשתמש בהם, הם יכולים להיות לא יעילים או אפילו להכאיב לכלב. בקשו עזרה ממישהו מנוסה.

הנה הצעות וכן סימנים שצריך לשים אליהם לב במהלך הטיפוח. אם הבחנתם באחד הסימנים מהרשימה, התקשרו לוטרינר.

הברשה: כלבים רבים נהנים מהברשה: נעים להם. ההברשה נותנת לכם הזדמנות לחפש גושים חריגים מתחת לעור, פריחות, קרחות, חבורות, עור חסר ברק או קשקשים. קצת קשקשים אינם מצריכים טיפול רפואי, אבל אתם מוזמנים לשאול את הוטרינר על כל דבר חריג שמצאתם או כל דבר שמעורר שאלות.

צחצוח שיניים: הפכו את צחצוח השיניים למהנה יותר על ידי שימוש במשחת שיניים מיוחדת לכלבים ועל ידי שבחים רבים לכלב על זה שהוא מניח לכם לנקות את שיניו. בדקו תמיד אם יש ריח פה חזק, חניכיים אדומים או וורודים בהירים ונפוחים ואבן שן רבה מדי על השיניים, ההופכת אותן לחומות או צהובות.

אמבטיה: כלבים רבים נהנים מהמים. הביאו צעצועים והפכו את האמבטיה להנאה. כמו כן, השתמשו בשמפו כלבים מיוחד. זכרו לא לרחוץ את הכלב לעתים קרובות מדי. שמפו של בני אדם לא מתאים מאחר וחומציות העור שונה ורכיבים המשמשים בשמפו שלנו עלולים להזיק כלבים.

בדיקת העיניים, האוזניים, הכפות והעור: כל הבדיקות האלו חייבות להיות חלק מהשגרה. תגמלו את הכלב על זה שהוא יושב בשקט כשאתם בודקים אם עיניו נקיות וחופשיות מהפרשה, שאוזניו אינן מדיפות ריח רע ואין בהן סימנים לזיהום, שכפותיו אינן פצועות ושלא תקועים בהם דברים ושעורו חופשי מפריחות או גושים.

בעזרת פרסים, שבחים וגישה טובה, ניתן להפוך את הטיפוח למשהו שהכלב מצפה לו וכך להקל גם על הכלב וגם על הבעלים.

מאמרי טיפוח כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד