אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

חפופים אחד אחד- עשה ואל תעשה ברחיצת כלב

אין ספק כי כולנו נעדיף כלב שפרוותו נקיה וריחנית, אך חשוב לזכור כי יש להשתמש רק בתכשירים וכלים נכונים וכי טיפוח יתר, עלול לגרום לבעיות.
בכתבה הבאה תמצאו כמה טיפים חיוניים לרחיצה של הכלב.

הגדל

 

פרוות הכלב זקוקה למעטה השומן שלה כדי שתישאר רכה וקטיפתית, השומן גם שומר עליה שלא תהפוך שבירה ותינזק. אם רוחצים את הכלב לעתים קרובות מדי (כל שבוע, לדוגמה) מורידים את שכבת ההגנה ולמעשה גורמים נזק לפרווה. בנוסף, לחות היא אחד האויבים המרים של עור הכלב ורחצה בתדירות גבוהה יכולה לגרום להתפתחות פטריות וגירויים עוריים אחרים.

כל כמה זמן לרחוץ את הכלב?
מוטב לרחוץ את הכלב רק כשרואים שהוא מלוכלך או מדיף ריח רע. עם זאת, רצוי לא להמתין זמן רב מדי בין שטיפות, מפני שפרווה ארוכה נוטה לצבור קשרים ולהסתבך. לכן, פרק הזמן בין האמבטיות ישתנה מכלב לכלב ומעונה לעונה. בקיץ מומלץ לרחוץ את הכלב אחת לחודש לערך על מנת להסיר שכבות של לכלוך המצטבר ומהווה קרקע פורייה לחיידקים ופטריות שיגרמו לכלב לגירוד. עוד דבר מעניין שכדאי שתדעו הוא שריח הגוף של הכלב חזק יותר אחרי השטיפה ויש להיות מוכנים לכך.

כיצד לרחוץ את הכלב?

·         הפכו את האמבטיה לחוויה מהנה. שבחו את הכלב הרבה והתחילו בנוהג זה כשהוא צעיר. ככל שהגור יורגל מוקדם יותר לחוויה, כך יהיה לו קל יותר לשתף אתכם פעולה.

·         בחרו מיקום בהתבסס על גודל הכלב ועונת השנה. כלבים גדולים צריך לרחוץ באמבטיה, לכלבים קטנים, תספיק גיגית. אם חם בחוץ, השתמשו בבריכה של הילד או בצינור. הניחו מחצלת גומי בקרקעית האמבטיה ימנע החלקה וכך ירגיש הכלב בטוח יותר.

·         לפני שמתחילים, הכינו בהישג יד את כל מה שאתם צריכים: שמפו, מגבות, אולי גם דלי ולכל אורך התהליך אל תפנו את הגב לכלב הרטוב, אלא אם כן מתחשק לכם לשחק בתופסת...

·         וודאו שהמים פושרים ונעימים. טפטפו מעט מים על גב היד שלכם ורק כשהם בטמפרטורה הנכונה, עברו בפעולת השטיפה של הכלב.

·         השתמשו בשמפו שתוכנן במיוחד לכלבים. אם אפשר, העדיפו שמפו לכלבים שאינו גורם לדמעות. יש להימנע מרחיצת הראש אך אם אין ברירה, הימנעו מלהכניס מים או סבון לעיניו ולאוזניו של הכלב. השאירו את הרטבת הראש וחפיפתו לסוף, כך תפחיתו את רצונו להתנער. בתום פעולת הסיבון שטפו את הכלב היטב -  אי הנוחות שכלבים רבים חווים אחרי אמבטיה מקורה בסבון שלא נשטף היטב.

·         בחורף שמרו על כלבכם במקום חמים עד שהפרווה שלו מתייבשת לגמרי. כדי לזרז תהליכים אפשר להשתמש במייבש שיער המזרים אוויר חמים או אוויר קר. הקפידו לא לכוון אוויר חם ישירות על הכלב כדי למנוע כוויות.

·         כלבים אוהבים ניעור טוב כדי להרחיק מים עודפים. הניעור מתחיל מראש הכלב ולכן אם מחזיקים את הראש שלא יזוז, הדבר מגביל את פעולת ניעור הפרווה. עטיפת הכלב במגבת מיד אחרי האמבטיה יכולה למנוע התזה של מים על הקירות. אם אתם רוצים להימנע לגמרי ממקלחת לא רצויה.

האמבטיה היא הזדמנות מצוינת לבדוק את עור הכלב. מששו את כל גופו וחפשו גושים או אזורים מחוספסים. התקשרו לווטרינר אם אתם מוצאים משהו חשוד.


בהצלחה!

מאמרי טיפוח כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד