אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

ריח רע

הגדל

הצטברות לכלוך; הכלב התגולל במשהו מסריח

תמיד יש לחפש את הסיבות המובנות מאליהן. אם הכלב לא נשטף הרבה זמן, זו יכולה להיות הסיבה; או אם הייתם ביער או בים, יתכן שהכלב התגולל במשהו. אמבטיה היא הפתרון הטוב ביותר.


בעיות שיניים

הסתכלו בפה של הכלב. כלבלבים המצמיחים שיניים סובלים לרוב מהבל פה מסריח, אבח זה נורמלי בדרך כלל והריח חולף אחרי שהשיניים מסיימות לצמוח. שיניים בצבע לא טוב, חניכיים אדומים ונפוחים וריח החורג מעבר לריח הפה הכלבי הרגיל יכול להיות סימן לבעיה. אם הבחנתם בכך, בקרו את הוטרינר עבור בדיקה וטיפול שיניים. הוא יכול להסביר גם כיצד אפשר לנקות את שיני הכלב כדי למנוע בעיות שיניים בעתיד.


דלקת אוזניים

דלקות אוזניים יכולות להיות סיבה לריח רע, בעיקר אצל כלבים ארוכי אוזניים או בעלי אוזניים שמוטות. פנים האוזן הופך חם ולח ומספק את הסביבה המושלמת לזיהומים. הסתכלו היטב בתוך אוזני הכלב ובדקו אם העור שם אדום וכואב; האם יש הפרשות כהות ; שימו לב אם הכלב מילל בכאב כשמנסים לבדוק את אוזניו. כל אחד מהדברים יכול להיות סימן לדלקתאוזניים שעל הוטרינר לטפל בה.


בעיות עור

האם אחרי שאתם מלטפים את הכלב אתם מרגישים שמנוניות? זה יכול להיות סימן לסבוריאה שהיא בעיית עור שכיחה אצל כלבים. יש אצלם הפרשת יתר של סבום(חלב), חומר נורמלי שבלוטות העור מפרישות. התוצאה יכולה להיות קשקשים או שיער שמנוני או שעווני וכן ריח חריף. סבוריאה עלולה גם לגרום לנטייה לזיהומי עור ואוזניים. אמבטיות תכופות עם שמפו רפואי המומלץ על ידי הוטרינר יכול לעזור למזער את הריח.


פרווה מלוכלכת

האחוריים אצל כלבים בעלי פרווה ארוכהיכולים להיות מלוכלכים מהפרשות. בלי הפרשה יומית, האחוריים יכולים להסריח והפרווה מסביבם – להסתבך. גזיזת הפרווה כל חודש יכולה לעזור וכן גם טיפוח והברשה יומיים.


בלוטות מזוהמות

בלוטות אחוריים מזוהמות או מתרוקנות בצורה לא נכונה יכולות לגרום לריח רע ואי נוחות לכלב, דבר המצריך ביקור אצל הוטרינר. סימנים לכך כוללים גירוד האחוריים על משטחים מחוספסים.


גזים

גם כלבים סובלים מגזים. אין מה לדאוג בעניין, אלא אם הבעיה חמורה ביותר. כדי להנמיך את הסבירות לבעיה זו, יש לוודא שנותנים לכלב מספיק פעילות גופנית ומאכיליםאותו במזון מאיכות גבוהה. פעילות גופנית תורמת לשחרור הגזים, במקום שיצטברו, ומזון מאיכות נמוכה עשוי להנמיך את קצב ההתעכלות ולגרום לגזים. כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר עבור הכלב, המתינו לפחות שעה לפני ואחרי ארוחה לפני פעילות גופנית רצינית.

מאמרי טיפוח כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד