אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

חמשת השלבים בשמירה על שיני הכלב בריאות ונקיות

הגדל

השיניים של הכלב חשובות לו מאד,  כלבים בטבע מסיימים את חייהם ברגע שהשיניים כבר לא מתפקדות. לנו יש היכולת להעניק מזון איכותי ומשובח ולמנוע מחלות שיניים שונות. ראשית חשוב לבחור מזון איכותי כמו "פרו פלאן" או "דוג צ'או" המספקים מרקם פריך של הכופתיות בשילוב גודל נכון המיועד לשמירה על פעילות יעילה של לעיסה ומניעת אבן שן ודלקות חניכיים.

 

1. בדיקה תקופתית אצל הווטרינר תיתן לכם תמונה טובה על מצב השיניים, החניכיים וקשר לבעיות בריאות אחרות,  לדוג', דלקות חניכיים עלולות להגביר מאד את הסיכון לחלות במחלות לב וכבד ואפילו זיהומים שונים.

 

2. ניקוי שיניים תקופתי רצוי בהחלט לכלבים אשר הווטרינר המליץ על כך.

כמו כן תוכלו לבקש הדרכה מהווטרינר שלכם כיצד לשמור על שיניים בריאות ומהי הדרך הטובה ביותר לצחצוח יעיל.

 

3. פעולת הצחצוח חייבת להיתפס אצל הכלב כפעולה חיובית אותה יזכור בתור חוויה טובה. חשוב לעשות זאת בצורה הדרגתית -  

א. התחילו במריחה של מעט משחת שיניים על אפו של הכלב ומיד לאחר מכן תנו לו פרס כמו חטיף פורינה טעים.

ב. לאחר מכן להתחיל לשחק עם משחת השיניים על שיניו הקדמיות

ג. מדי יום ניתן להחדיר עמוק יותר את האצבע או המברשת המיוחדת לכך ולשחק יותר עם השיניים. עם הזמן הכלב יקשר את הפעולה עם משהו חיובי ויחכה לרגע הזה.

 

4. שימוש נכון בחטיפים  - חטיפי פרו פלאן למשל או ביסקוויטים עשויים בצורה מיוחדת המיועדת למניעת  היווצרות אבן השן ולטפל בקלות בדלקות חניכיים.

אפילו כלב שיש לו אבן שן יכול להתחיל לקבל חטיפים עד קביעת מועד לניקוי שיניים. החטיפים והצחצוח בשילוב עם מזון יבש יאפשרו את המניעה הטובה ביותר.

 

5. הימנעות ממזון ביתי  - מזון ביתי עלול להגביר באופן רב  את הסיכוי להיווצרות בעיות שיניים ויש להימנע משימוש בשאריות מזון למיניהן. לא כל מה שאנו חושבים שטוב לנו טוב גם לכלב.

מאמרי טיפוח כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד