אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

פעילות גופנית בחורף

הגדל

כמו בכל שנה בחורף שמוליק מעלה במשקל. לא שמוליק הוא לא אדם, אבל מסתבר שגם כלבים הופכים לעצלנים בחורף ולכן פעילות גופנית חשובה להם. במהלך החורף, הכלבים ממש כמו בני האדם הופכים לדובונים. רובצים רוב היום וכמעט ואינם מטיילים ובנוסף הבעלים שלהם מפנקים אותם במאכלים, כיוון שהם שוהים בבית זמן רב יותר.

פעילות גופנית חשובה לכלב וגם לבעליו. המרצה של מחזור הדם, הנעת השרירים והמפרקים, שימוש נכון בנשימה ותרגול קל של הליכה נכונה ברצועה ואילוף. כל אלו יחזקו את הכלב וישמרו אותו עירני וחיוני. שילוב בריא של הפעילות כל יום למשך שעה רצופה יעיל מאד להשגת כמה יעדים חשובים :

  • מניעת מחלות כלי דם ולב (לבעלי הכלב במיוחד)

  • מניעת מחלות כלי דם ולב (לבעלי הכלב במיוחד)

  • מניעת גידולים – לכך יש סימוכין בספרות המקצועית המדעית

  • הכרת בעלי הכלבים בשכונה וסביבותיה וחיזוק קשרי הידידות

  • יצירת מסגרת קבועה לכלב. המסגרת חשובה לו מאד ומעניקה לו תחושה של ביטחון ורצף

  • תרגול האילוף ועבודה של כמה דקות במצב של הליכה נכונה עשוי למנוע בקלות בעיות  התנהגות רבות.

המלצת מאלפים היא לעשות שימוש ברצועה הרגילה ולא ברצועה הנמתחת . הליכה נכונה בצד קבוע כאשר אתם מובילים את הכלב יוצרת אצל הכלב את תחושת המנהיגות ומשדרת לו מי מנהיג הלהקה.הפעילות המונוטונית של הליכה מהירה יוצרת רצף של הזרמת דם בגוף, השרירים ובמיוחד שרירי הירכיים יוצרים פעולה של משאבה הדוחפת ומניעה את הדם בכלי הדם ומסייעת בכך למניעת הסתיידות ופקקי שומן שונים.

טיפ קטן – ניתן ללבוש בלילה את האפוד הזוהר הצהוב הקים ברכבו של כל אחד מאיתנו . אפשר להלביש לכלב מעיל דומה או להשתמש ברצועה זוהרת. לכלבים בעלי שיער קצר או זעירים רצוי להלביש מעיל מיוחד, בחנויות המחמד יש היום מגוון עשיר של מעילים חמודים.

  סיור בשדרות עם תנו לחיות לחיות

מאמרי טיפוח כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד