אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

הטיפול בפרווה

הגדל

הטיפול בפרווה
טיפול שגרתי בפרווה חיוני לבריאותו הטובה של החתול שלך. פרווה מבריקה ויפה היא סימן לחתול בריא ומאושר. הטיפול בפרווה אינו רק מסייע לחתול שלך להיראות במיטבו, הוא גם עוזר למנוע בעיות מורכבות כמו בעיות טפילים ומחלות עור. רוב החתולים מנקים את עצמם לבד באופן טוב למדי, אך הם זקוקים לעזרה במניעת קשרים בשיער, במניעת כדורי-שיער ובגילוי בעיות בעיניהם ובאוזניהם. אם החתול שלכם לא רגיל לסירוק, התחילו בסירוק אזורים שסירוקם גורם לו הנאה והתקדמו בהדרגה לסירוק כולל.


נשירת שיער
כדורי-שער הם תופעה נפוצה, בעיקר אצל חתולים עם שיער ארוך. כדי להקטין את כמות כדורי-השיער, הברישו את החתול ביסודיות באופן קבוע או נסו להאכילו במזון שמונע את התופעה כדוגמת Pro Plan Hairball


הברשה וסירוק
חתולים עם שיער קצר, אנו ממליצים לסרק פעם בשבוע במברשת עם זיפים מחומר טבעי ובמסרק עם שיניים צפופות. חתולים סיאמיים וחתולים מגזעים אחרים שאין להם פרווה תחתית, ניתן להבריש במברשת גומי במקום במברשת עם זיפים טבעיים. חתולים עם פרווה ארוכה יש להבריש בתכיפות גבוהה יותר, בדרך-כלל פעמיים-שלוש בשבוע, אלא אם כן החתול אינו חי בבית. חתולים שאינם חיים בבית יש להבריש כל יום. כדי לטפל כראוי בחתולים עם שיער ארוך, נדרשים מברשת קני-מתכת, מסרק עם שיניים רחבות ומסרק פשפשים עם שיניים צפופות.

התחילו בהתרת הקשרים באמצעות מסרק עם שיניים צפופות או באמצעות פותח קשרים (סוג של מסרק). התירו בזהירות את הקשרים, כשאתם מתקדמים לעבר העור ולא מהעור והלאה.לאחר מכן, הברישו את החתול בתנועות ארוכות ועדינות מהאף לקצה הזנב. הסירו כמות רבה ככל האפשר של שיער מת ושיער שנשר. אם יש צורך בכך, שפשפו את פרוות החתול בגרבי ניילון כדי לנטרל חשמל סטטי.לבסוף, מששו את גוף החתול בידכם וערכו סקירה מהירה. בדקו שאין בליטות חשודות או נקודות רגישות.


רחצה
בעיקרון, אין צורך לרחוץ חתולים, מכיוון שהם מנקים את עצמם באופן טוב למדי. עם זאת, אם בכל זאת ברצונכם לרחוץ את החתול, יש להשתמש אך ורק במים חמים ובסבון עדין. מומלץ להשתמש בשמפו לחתולים. שטפו את החתול ביסודיות, ייבשו אותו היטב באמצעות מגבת והרחיקו אותו מהרוח כל עוד הוא אינו יבש לחלוטין, מכיוון שחתולים מצטננים בקלות. אם הדבר אפשרי, השתמשו בשתי אמבטיות או בכיור כפול כדי לזרז את תהליך הרחצה.

סיבות אפשריות לרחיצת החתול:

  • רעל על הפרווה של החתול
  • החתול אינו שומר על פרוותו כפי שהוא אמור לשמור עליה
  • אתם אלרגיים לחתולים וצריכים להקטין את האלרגנים
  • אתם רוצים להציג את החתול לראווה
  • החתול צריך לטבול בחומר לטיפול בפשפשים, בקרציות או בכינים
  • החתול מלוכלך במיוחד בגלל מזג אוויר גרוע
     

מאמרי טיפוח חתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד