אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

מציאת הגור המושלם

 

מציאת הגור המושלם

לאחר שהחלטת מהו הגזע המושלם עבורך, הגיעה העת למצוא את הגור המושלם. תחילה עליך למצוא בית מחסה או בית גידול אחראי.

איך למצוא בית גידול 
כשאתה רוכש גור מבעליו או מבית גידול, תהליך הבדיקה הוא דו-כיווני.
אתה מעוניין לבדוק מהן ההסמכות של בית הגידול – והמגדל מצדו מעוניין לוודא שתספק בית ראוי. מזכיר מועדון הגזע עשוי להחזיק ברשימה של שגרים זמינים, או שהוא יוכל לקשר אותך עם בתי גידול מוכרים באזורך. באפשרותך גם לבקר בתערוכות כלבים כדי לפגוש מגדלים ובעלים ולדלות מידע נוסף.

שאלות שיש להפנות למגדל

1.     מה היקף העניין שלו בגזע? לדוגמה, תערוכות, קלות תנועה, אילוף או רק גידול של חיות מחמד?

2.     האם הוא מתמקד בגזע אחד בלבד? נסה לברר אם המגדל מקדיש תשומת לב מספקת להכנת הגור הפוטנציאלי שלך לקראת מעמדו כחיית מחמד משפחתית.

3.     מהו מספר ההמלטות מדי שנה? מגדלים אחראיים אינם מפיקים יותר משגר אחד לכל כלבה בשנה.

4.    היכן יגודלו הגורים? גורים הגדלים בבית רוחש חיים, בחברת חתולים, כלבים, ילדים ואורחים רבים, יהיו מורגלים לחברה יותר מאשר גורים החיים בבית שקט או בכלביות.

5.     איזו תמיכה מספק המגדל? בדרך כלל, מגדלים אחראיים מספקים ייעוץ ותמיכה במשך כל חיי הכלב, ואף ירצו שתחזיר אליהם את הכלב אם לא תהיה מסוגל עוד לגדלו, בלי כל קשר לגילו.

6.     האם הכלבים עוברים בדיקות בריאותיות במטרה לגלות בעיות גנטיות שאופייניות לגזע?

אל תופתע ואל תיפגע אם גם המגדל יפנה אליך שאלות רבות. זהו סימן חיובי ביותר ומראה כי המגדל מעוניין באמת ובתמים למצוא את הבתים הטובים ביותר עבור הגורים שלו.

פגישה עם ההורים                                                                                                                    
אם שניכם מרוצים, הגיעה העת למפגש פנים-אל-פנים.
חפש מגדל שעושה רושם ידידותי ואמין, ואשר כלביו ידידותיים, בריאים ומתנהגים היטב. יש להתייחס לכלבים בכבוד והמגדל אמור לקיים אינטראקציה חופשית וידידותית עם כל כלביו.

עליך לפגוש את אמו של הגור – היה זהיר במיוחד אם לא מאפשרים לך לראות אותה או את סביבת הגידול. ייתכן שהפרווה שלה ומצבה הכללי לא יהיו במיטבם לאחר ההמלטה. אין זה אלא טבעי שהיא תגלה חשדנות מסוימת כלפי אנשים הבוחנים את השגר שלה, אולם היא אמורה להיות דרוכה ולא עצבנית או אגרסיבית.

אין זה סביר שהאב יהיה בסביבה במהלך הביקור. רוב המגדלים משתמשים בכלב הרבעה אשר מתאים ביותר לנקבה. ברר פרטים לגבי מזג האב, בריאותו ומוצאו. לאב אמור להיות ייחוס (שושלת/עץ יוחסין) של כ- 5 דורות אחורה. מומלץ לראות תמונה של האב, כדי לקבוע אם הוא אכן מהווה דוגמה פיזית ראויה של הזע.

בחירת הגור של שלך

בדרך כלל, אתה פוגש את הגור שלך לראשונה כשהוא בן שישה שבועות בקירוב, אולם במידת האפשר, נסה לבקרו כבר בהיותו בן 3-4 שבועות. בגיל זה, הגורים אמורים להיות עליזים, פתוחים, שובבים ומלאי סקרנות בנוגע לסביבתם.

הימנע מגורים עצבניים, מסוגרים או פעילים מדי, שכן אלה עלולים לדרוש אילוף וסוציאליזציה מוגברים. הגורים אמורים להיות שמנמנים אך לא שמנים, ללא גושים או בליטות. יש להימנע מגור שלו כרס נפוחה, משום שהיא עלולה להעיד על תולעים. בנוסף, יש להימנע מגורים הסובלים מבקע טבורי (התנפחות הטבור).

עליך לבדוק את ניקיון העיניים, האוזניים, העכוז והפרווה. העיניים צריכות להיות בוהקות והאוזניים צריכות להיות נטולות לכלוך, אדמומיות, ריח או גירוי כלשהו, בעוד שהפרווה צריכה להיות נטולת קרחות או כתמים אדומים.

הנח את הגור על הרצפה ומחא בכפיך, או השמע קול ציוץ דק. האם הכלב מגיב? חירשות היא בעיה ידועה המאפיינת גזעים מסוימים (דלמטי, לדוגמה) ונפוצה במיוחד בקרב כלבים לבנים, לכן מומלץ להימנע מבחירה בגור שאינו מגיב לרעשים פתאומיים וברורים.

התזמון הוא המפתח לכל
הזמן שהגורים מבלים בחברת אמותיהם, אחיהם ואחיותיהם הוא קריטי.
כך הם לומדים לתקשר ומפנימים מה אסור ומה מותר לעשות. בדרך כלל, עליך לקחת את הגור שלך בגיל שבעה עד שמונה שבועות (או מעט מאוחר יותר, במקרה של גזעים מסוימים), אולם אם אתה נאלץ לחכות עד להיותו בן 12 שבועות, מומלץ לבחור בכלבלב שגדל בבית מלא חיים.  יש לשים לב שביטוחים מסוימים אינם מכסים כלבים אשר עוזבים את בית הגידול לפני שמלאו להם שמונה שבועות.

אימוץ גור
בבתי המחסה לחיות הפזורים בכל רחבי המדינה נמצא למצוא גורים רבים מכל הסוגים.
בבית מחסה טוב כלובים נקיים ונעימים, כולל אזור חמים ומוגן לשינה, שפע מקום למשחק וצעצועים.

הצוות במקום ידידותי, אכפתי ומבין, ומן הסתם ישאל אותך שאלות רבות אודותיך ואודות סגנון חייך כדי שיוכל לאתר עבורך את הכלב המתאים ביותר. רוב בתי המחסה בעלי המוניטין עורכים ביקור בית כדי לוודא כי ביתך וסביבתו אכן בטוחים. מרבית בתי המחסה מעקרים/מסרסים את הכלבים לפני מסירתם לאימוץ, או מחייבים אותך לחתום על הסכם המבטיח את ביצוע הפעולה.

למידע נוסף אודות אימוץ כלב באזורך, פנה לאחת מן העמותות הגדולות הפועלות בפריסה ארצית, כגון "תנו לחיות לחיות", "אס.או.אס חיות" וכד'.

    חזרה לתוכן הענינים

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד