אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

קוקר ספנייל אמריקני - American Cockers

קוקר ספנייל אמריקני   -     American Cockers

שמות נוספים: קוקר אמריקני                                                            

ארץ מקור: ארצות הברית של אמריקה

 

מקור

לפי האגדה, הקוקר הראשון הגיע לאמריקה עם האבות המייסדים על האונייה "מייפלאואר" בשנת 1620. המתיישבים שהגיעו בתקופות מאוחרות יותר הביאו עמם כלבים נוספים, כדי שיסייעו להם בחקר השממה בארץ החדשה ובהפרחתה. הקוקרים האמריקניים פותחו מהקוקר האנגלי במאה ה-19, לצורך מציאת עופות ציד. במקור, הם היו שונים מן הקוקר האנגלי בגודלם בלבד, אולם במהלך השנים גידלו אותם לצורך טיפוח תכונות ספציפיות וההבדלים הפכו משמעותיים יותר. בשנות ה-40 הקוקר האמריקני היה כבר שונה כל כך מן הקוקר האנגלי, עד שאי אפשר היה עוד לשפוט אותם במשותף ובשנת 1945 הופרדו שני הגזעים והוכרו באופן רשמי לפי הסטנדרטים המיוחדים להם. הכלבים, שגודלו ככלבי ציד, עדיין שומרים על כמה מן האינסטינקטים המיוחדים להם. כמה מהם משמשים ככלבי עבודה אבל כיום רבים מוצגים בתערוכות או משמשים כחיות מחמד. הקוקר האמריקני הוא אחד הגזעים הפופולאריים ביותר באמריקה.

 

תיאור

הקוקר האמריקני הוא כלב בעל גוף קטן וקומפקטי. מדובר בכלבים המתאימים לעבודה, בעלי מבנה מאוזן היטב. הם מוכרים בזכות ראשם המעוגל ופרוותם העשירה והמשיית, שהנה פלומתית באזור האוזניים, החזה, הבטן והרגליים. הם נעים באופן חלק ומתואם להפליא ונראה כי הם מתקדמים ללא כל מאמץ.


טווח משקל/גובה

משקל ממוצע : 11 ק"ג – 13 ק"ג

גובה ממוצע : 34 ס"מ – 39 ס"מ

 

אופי

הקוקרים האמריקניים הם כלבים עליזים וחכמים בעלי סקרנות ערה, שהנם בני לוויה מושלמים. הם יודעים להסתגל ומתאימים לתושבי העיר והכפר כאחד, אולם מחייבים את בעליהם להקדיש להם זמן רב. הם בעלי אופי נהדר, ידועים כשובבים ובעלי רצונות משלהם. על הבעלים לנהוג בכלבים אלה בעדינות. במקרה של בעלים חסרי ניסיון, מומלץ להתייעץ עם מומחה לפני הרכישה.


אינטליגנציה

הקוקר האמריקני הוא כלב נבון. משום שהם להוטים להשביע רצון ויודעים להסתגל, קל להרגיל אותם לעבודת שטח, לתערוכות או לחיים כחיית מחמד.


אנרגיה

בינונית

 

דרישות פעילות כוללת

60-80 דקות – הקוקר האמריקני נהנה מפעילות, שלה הוא זקוק כדבר שבשגרה, אולם יסתפק גם בחיים בעיר שבה האפשרויות לרוץ בשטח פתוח מוגבלות יותר. הוא אוהב לשחות ולהחזיר חפצים וישתתף בשמחה במשחקי "הבאה" עם המשפחה. כלבים אלה לא ממש אוהבים משחק סוער וקשוח ולכן יש להשגיח כשהם משחקים עם ילדים קטנים ולהקפיד שהמשחק לא יהפוך סוער מדי!


התאמה עבור ילדים

בינונית

 

טיפוח ותצוגה

כלבי הקוקר ספנייל האמריקני הם כלבים עובדים וזקוקים לסירוק יסודי מדי יום. הם דורשים קיצוץ שיער לסירוגין - והדבר נכון במיוחד לגבי קוקרים שמשמשים ככלבי עבודה – משום שפרווה שאינה מסופרת אינה מעשית במקרה של כלבים אלה. הם גם זקוקים לרחצה לעתים תכופות למדי, כדי לנקות את עורם ולהפחית את הריח. אוזניהם דורשות תשומת לב מיוחדות, שכן זרימת האוויר מוגבלת ודלקות אוזניים עלולות להיגרם לעתים קרובות. בנוסף, האוזניים הארוכות עלולות להיגרר לתוך קערות המזון - אלא אם כן נעשה שימוש בקערות מיוחדות - ולכן יש צורך בניקוי שגרתי. יש לבדוק את העיניים לעתים קרובות ולוודא שקפלי השפה נקיים ואינם מודלקים. מומלץ לנקות שיניים בקביעות. יש לבדוק אם בכפות הרגליים שיער סבוך או בוץ יבש. לא זו בלבד שהקפדה על פרטים אלה מבטיחה שהכלב יהיה נקי, מסודר ונינוח, אלא שהיא אף מסייעת בהפחתה או במניעה של בעיות עור רבות אשר מחייבות טיפול וטרינרי.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד