אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

בדלינגטון טרייר - Bedlington Terrier

בדלינגטון טרייר    -    Bedlington Terrier

ארץ מקור: בריטניה

 

מקור

מקורו של גזע זה בכלבי טרייר מקומיים שעברו הצלבה עם כלב הוויפט. מדובר בכלבים רזים, מהירים ואסרטיביים. הגזע פותח על-ידי כורים באזור רות'ברי של חבל נורת'מברלנד במהלך המאה ה-18. הגזע הוצג לראשונה רק בשנת 1869, אולם בינתיים צמח לו מוניטין כמחסל מזיקים, בן ברית של ציידים ולוחם. הכלב נודע גם בשמות החלופיים "רות'ברי טרייר" ו"כלב הצוענים" (בגלל הסיוע שלו בכל הנוגע להסגת גבול). למרות שכיום הוא יוצא לשטח רק לעתים רחוקות, הבדלינגטון הצטיין ככלב צייד בזכות חושי הריח והשמיעה המפותחים שלו, כמו גם בזכות מהירותו ויכולתו "להיצמד לקרקע". ידוע כי הוא אף הצליח ללכוד גיריות. בזירה אחרת – זו של מלחמות הכלבים – כלבי הבדלינגטון לחמו עד המוות.

 

תיאור

הבדלינגטון מתאפיין בגולגולת צרה, רגליים ארוכות ופרווה כבשתית. הוא מסוגל לדהור במהירות גבוהה.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע : 8 ק"ג – 10 ק"ג

גובה ממוצע : 38 ס"מ – 43 ס"מ

 

אופי

בבית, הבדלינגטון זקוק לאילוף כדי שיוכל להסתדר עם חתולים וחיות מחמד אחרות. בכל הנוגע לכלבים אחרים, בעיות צפויות כאשר הירארכית הלהקה אינה ברורה, אולם לאחר שהבדלינגטון מבסס את מעמדו הדומיננטי, לא צריכות להתעורר עוד בעיות. הכלב מצהיר על בואם של זרים ומרחיק אותם אם הם אינם רצויים, אולם לאחר כניסתם וקבלתם על-ידי הבעלים, הם יזכו לקבלת פנים ידידותית. הבדלינגטון הוא כלב שמירה טוב, שכן הוא מפגין אומץ לב רב כאשר מרגיזים אותו. באופן כללי, כלבים אלה רגועים למדי כאשר הם זוכים למידה קבועה של גירוי מנטאלי ופיזי. הם יכולים להסתגל לחיים בדירה בתנאי שהם זוכים לכמות מספקת של פעילות. הם טובים עם ילדים. בדרך כלל, הבדלינגטון יוצר ברית אמיצה עם אחד מבני המשפחה.


אינטליגנציה
על בעליו של הבדלינגטון להיות מודע לעובדה כי מדובר בזאב בעור כבש וכי עליו לנסות ולהביאו בחברת כלבים אחרים ואנשים רבים כבר בגיל צעיר, כדי למנוע בעיות תוקפנות.
לאחר כינונה של מיומנות חברתית טובה, מדובר בכלב מלא חיים, נאמן ומתגמל. זהו גזע נבון ביותר, אולם בעל רצון משל עצמו. יש לשכנע את הכלב שכדאי לו לעשות את שאתה מעוניין שיעשה. כוח לעולם לא ישיג את המטרה במקרה של גזע זה, שכן הוא עיקש יותר מרוב בני האדם. אילוף דרך חיזוק חיובי הוא שיטה יעילה יותר להשגת שיתוף פעולה מצדו של הבדלינגטון.


אנרגיה
בינוני

 

דרישת פעילות כוללת

40-60 דקות – שני טיולים רגליים ארוכים מדי יום מספיקים לשמירת כושרו של הבדלינגטון טרייר. כלבים אלה מצטיינים במשחקים אשר כוללים ריצה, ניתור והחזרת חפצים. יש לדאוג לגירוי מנטאלי כדי למנוע התפתחות של בעיות התנהגותיות.

 

 

התאמה עבור ילדים

בינוני

 

 

טיפוח ותצוגה

במקרה של הבדלינגטון, הטיפוח עשוי להיות תובעני מעט. יש להבריש את הפרווה במשך 5 דקות מדי יום ולהעביר דרכה מסרק לפחות פעם בשבוע. מדי חודשיים יש לספר את הכלב. כיוון שמדובר בתספורת בלתי שגרתית, היא צריכה להתבצע על-ידי ספר מקצועי. האפשרות האחרת היא ללמוד את מלאכת התספורת אצל הספר ולבצעה באופן עצמאי. חוקי הטיפוח של התערוכות דורשים אורך של עד 2.54 סנטימטרים של פרווה בכל מקום בגוף, כך שהתספורת עשויה להיות תובענית עוד יותר.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד