אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

בובייה דה פלנדר - Bourier Des Flandes

בובייה דה פלנדר   -    Bourier Des Flandes

כלב בקר בלגי

ארץ מקור: בלגיה/צרפת

 

מקור

מקורותיו המדויקים של כלב זה אינם ידועים, אולם מראשית המאה ה-17 זכו כל הכלבים שעבדו עם בקר לכינוי "בובייה" (נוהג בקר) ולכל מחוז ברחבי האזור היה שם וסוג משלו. כלבים אלה זכו להערכה רבה כנוהגי בקר ושומרים. במהלך מלחמת העולם ה-1 נכחדו כמעט כל כלבי הבובייה ורבים מן הסוגים הנדירים יותר נעלמו לחלוטין. שני הסוגים ששרדו היו הבובייה דה פלנדר והבובייה דה ארדן. הן צרפת והן בלגיה טוענות כי שורשיו של הכלב הפלנדרי בתחומה. את המשכיות הגזע במהלך שנות המלחמה ניתן לזקוף לזכותו של וטרינר בצבא הבלגי בשם קפטיין דרבי. האלוף המרשים שלו, שכונה Champion Nic de Sittengen, זכה בתחרויות רבות והוכיח את עצמו כאבי שושלת. הוא אביהן של רוב השושלות המודרניות.

 

תיאור

הבובייה דה פלנדר הוא קשוח, חזק וקומפקטי ומתאפיין במראה נוקשה, כולל זקן, שפם וגבות עבותות. בזכות גפיו השריריות הוא יוצר רושם של כוח, אולם לא מראה כל סימנים של מגושמות.  יש לו פרווה שופעת ונוקשה בעלת מראה פרוע. תנועתו חופשית וקלילה, ובה בעת רבת עוצמה ונמרצת.

 

טווח משקל גובה

משקל ממוצע: 35 ק"ג – 40 ק"ג

גובה ממוצע: 59 ס"מ – 62 ס"מ

  

אופי

למרות המראה המאיים שלו, הבובייה מתאפיין במזג נוח וידידותי, ולכן הנו חיית מחמד משפחתית מושלמת. הוא יכול להגן על משפחתו וביתו ואף יעשה כן. בבית הוא שקט, רגוע ושקול ומפגין צייתנות וחיבה כלפי בעליו. הוא מאופק מעט ביחסו לזרים אולם לעולם אינו נוהג בתוקפנות. אם הוא מורגל בחברה מגיל צעיר, הוא יקבל כלבים וחיות מחמד אחרות.


אינטליגנציה
מדובר בגזע נבון אשר לומד במהירות את המשימה הרלוונטית ומבצע אותה במסירות.
עם זאת, הוא יכול להיות עקשן ועל הבעלים להיות בשליטה כדי להבטיח את שמירת המשמעת.


אנרגיה

בינוני

 

דרישת פעילות כוללת

40-60 דקות – כגורים, כלבי הבובייה מסתפקים בפעילות של התרוצצות בגינה הפרטית שלהם. כבוגרים, הם נוטים להסתגל לנסיבות המשפחתיות אולם יש לספק להם הליכה למרחק של ק"מ וחצי עד 3 ק"מ מדי יום.

 

התאמה עבור ילדים

גבוהה

 

טיפוח ותצוגה

לגזע זה פרווה חיצונית וזיפית שאורכה צריך לנוע בין 4 ל-5 ס"מ. שכבת השיער התחתונה צפופה וקצרה. יש להבריש את כלבי הבובייה לפחות שלוש פעמים בשבוע, תוך שימת לב מיוחדת לזקנים ולשפמים שלהם שצריכים להיות נקיים מחלקיקי מזון. חשוב להבטיח ששכבת השיער התחתונה תהיה נטולת קשרים למען נוחיותו של הכלב. יש לספר את השכבה החיצונית לפחות פעמיים בשנה במהלך עונות ההשרה.

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד