אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

בול מסטיף - Bullmastiff

בול מסטיף    -    Bullmastiff

ארץ מקור: אנגליה

 

מקור

הבול מסטיף נקרא במקור "כלב הלילה של שומר היער", שכן הוא שימש ללכידת מסיגי גבול. הבול מסטיף הוא 60% מסטיף אנגלי 0-40% בולדוג. הגזע נוצר בשלהי המאה ה-19. כאשר פחת הצורך בשומרי יערות ובכלבי הבול מסטיף, נעשה בהם שימוש בפעילות ספורטיבית. מישהו היה רץ לתוך השיחים ולאחר זמן קצר היה הבול מסטיף נשלח בעקבותיו כשהוא עוטה זמם כדי לנסות ולאתר את האיש. כלבי הגזע לא אומנו להרוג או לפצוע, אלא להכניע את היעד שלהם. לפי התיעוד, כלבים אלה מעולם לא הפסידו. ה-Kennel Club הבריטי הכיר לראשונה בגזע בשנת 1925, וה-American Kennel Club הכיר בו בשנת 1933.

 

תיאור

הבול-מסטיף הוא כלב בעל מבנה עוצמתי. יש לו ראש גדול ומרובע וצוואר עבה ושרירי. כלב קומפקטי ושרירי, שממדיו גדולים באופן טבעי. פרוותו קצרה, נוקשה ועמידה בפני פגעי מזג האוויר.


טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 46 ק"ג

גובה ממוצע: 65 ס"מ

 

אופי

כלבים אלה מגוננים מאוד על משפחתם והם חיות בית. יש להרגילם לחברה מגיל צעיר. הבול מסטיף יקבל זרים רק כאשר הם מוצגים לפניו על-ידי אדם שבו הוא בוטח. אורחים לא קרואים ייעצרו במהירה. אין זה גזע מתאים לבעלים חסרי ניסיון, משום שהוא חזק, עקשן ובעל אופי מגונן מדי.


אינטליגנציה
הבול מסטיף יכול להיות עקשן ולכן יש צורך בנחישות משלב הגוריות.
הוא גם יכול להיות סרבן וסוער, במיוחד בשלב ההתבגרות.


אנרגיה

בינונית

 

דרישת פעילות כוללת

40-60 דקות – כלב זה זקוק לטיולים ארוכים, או שיש לאפשר לו תרגול חופשי בשפע עד שימלאו לו 12 חודשים. יש לזכור כי למרות שבגיל 6 חודשים מדובר בכלב גדול יחסית, הוא עדיין גור. פעילות רבה מדי בגיל צעיר מדי יכולה לגרום לבעיות בריאותיות הקשורות בעצמות ובמפרקים בשלב מאוחר יותר של חייו. דרישת הפעילות של הכלב ממוצעת, והוא זקוק רק למספר טיולים מדי יום. הוא נהנה מתרגול ומשחקים בחברת בני המשפחה.

 

התאמה עבור ילדים

בינונית

 

טיפוח ותצוגה

קל יחסית לטפח את הבול מסטיף וכל שנדרש להסרת שיערות מתות היא כפפת הברשה.

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד