אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

בולדוג - Bulldog

בולדוג    -     Bulldog

שמות נוספים: בולדוג אנגלי

ארץ מקור: אנגליה

 

מקור

מקורו של הבולדוג בגזע העתיק  Bullenbeisser, כלב דמוי מסטיף ששימש לשמירה ולתקיפה של חיות פרא באשור, יוון, מצרים ורומא. ה-Bullenbeisser, שהיה קיים במספר גדלים, שימש בוודאות את השבטים הטבטוניים והקלטיים. באנגליה, גזע ה-Bullenbeisser התאפיין במקור בממדים עצומים שהוקטנו ובמהלך תקופת שלטונו של המלך ג'ון (המאה ה-13) החל את הקריירה שלו כ"מגרה שוורים". במהלך השנים נוצר הכלב המושלם עבור "גירוי שוורים". ראשית כל, הכלב גודל להיות עיקש – דהיינו, מרגע שלסתותיו ננעלו, הוא לא שחרר. שנית, הכלב הוכשר להיות אטום לכאב. בנוסף, משקלו של הבולדוג מתרכז בעיקר באזור הראש, כך שהסבירות שישבור את גבו הייתה נמוכה גם כשהשור ניער אותו. למרבה המזל, גירוי השוורים ומלחמות הכלבים הוצאו אל מחוץ לחוק בבריטניה בשנת 1835. מאותה עת ואילך, בעלי הבולדוגים החלו בגידול סלקטיבי, לצורך סינון המרכיבים התוקפניים של הגזע ויצירת חיית מחמד נוחה ועם זאת נחושה.

 

תיאור

באופן כללי, מראהו של הבולדוג אמור להיות רב עוצמה ומלא חיים, והוא מתאפיין בגוף קצר ומוצק (לא שמן) והילוך מוזר ומתגלגל. אחד המאפיינים הבולטים של הבולדוג הוא עורו המידלדל, במיוחד באזור הראש, הצוואר והכתפיים. מאפיין בולט נוסף הוא הגולגולת המסיבית. הבולדוג משתרך לו באברים רפויים כשהוא נוטה קמעה הצדה, אולם אמור לנוע בחופשיות ובמרץ.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 24 ק"ג

גובה ממוצע : 34 ס"מ

 

אופי

הטענה היא, כי אין כלב בעל מזג מוצלח כשל הבולדוג. מדובר בכלב משפחה אשר אוהב ילדים ואף יכול להסתדר עם חיות מחמד אחרות, אם הוא נחשף להן בגיל צעיר. הבולדוג ידידותי מעט מכדי שיהיה כלב שמירה מוצלח, אולם הוא תמיד מגן על בני משפחתו בשעת צרה. הוא יכול להיות שלו, מהורהר ומגושם ומתאפיין בחוש הומור מפותח.

 

אינטליגנציה
למרות שכלבי הגזע עקשנים ואינם נוחים במיוחד לאילוף, מדובר בכלב נבון, מסור ו"ליצני" משהו.
לצורך אילוף הבולדוג יש להשתמש בעקביות ונחישות, אולם יש להיזהר משום שהכלב רגיש מאוד לקול. הוא לא יתייחס בהבנה יתרה לצרחות וסביר להניח שיחליט לסיים את השיעור ולהתכרבל על הספה תוך התעלמות מכוונת מבעליו.


אנרגיה

נמוכה

 

דרישת פעילות כוללת

20-40 דקות – לעולם אין להניח לכלבי הבולדוג לעסוק בפעילות גופנית בשעות החמות של היום. די בשני טיולים קצרים יחסית, בקצב הליכה קבוע אולם לא מהיר מאוד.התאמה עבור ילדים

בינונית

 

טיפוח ותצוגה

יש להבריש את הפרווה בכפפת גומי כדי להסיר שערות מתות וייתכן שיהיה צורך לנקות את הקפלים בקרם מיוחד. אם לכלב זנב מפותל ושקוע, יש להקפיד שבסיס הזנב לא יתלחלח, כיוון שלחות עלולה לגרום לזיהומים. בנוסף יש להקפיד על ניקוי סימני הדמעות. יש לנקות את הקמטים בקביעות.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד