אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

בוסטון טרייר - Boston Terrier

בוסטון טרייר    -     Boston Terrier

שמות נוספים: בוסטון בול

ארץ מקור: ארצות הברית

 

מקור

במאה ה-19 הבוסטון היה הכלאה בין בולדוג אנגלי לבין טרייר אנגלי לבן. הכלאות נוספות בוצעו וכך פותח גזע הבוסטון. הדבר אירע בשנת 1893. הגזעים שבהם נעשה שימוש במסגרת ההכלאה הנוספת היו הבול טרייר האנגלי, הבוקסר והפיט בול טרייר, לצד טריירים נוספים. במקור, הבוסטון שקל יותר מ-20 ק"ג אולם במהלך הגידול הוקטנו ממדיו, עד שהתקבל הגודל המוכר לנו כיום.

 

תיאור

הבוסטון הוא כלב קטן ושמח, אשר יכול להיות סוער מעט לעתים. יש לו חרטום קצר ומרובע וגולגולת רבועה. הוא בעל פרווה קצרה וזנב קצר. החזה אינו עמוק כחזותיהם של גזעי ה"בול" האחרים שמהם פותח. אוזניו זקופות ובולטות מגולגולתו השטוחה. ירכיו של הכלב חזקות ושריריות. הילוכו משדר נחישות וכוח. פסיעתו קלילה ומלאת חן. עיניו של הבוסטון בולטות וגדולות.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 9 ק"ג – 11 ק"ג

גובה ממוצע: 38 ס"מ – 43 ס"מ

 

אופי

הבוסטון הוא כלב קטן ונבון, אשר יכול להיות נחוש ועיקש למדי. הוא טוב מאוד עם ילדים והנו כלב ביתי מושלם. הוא יכול להיות שובב למדי ואוהב לשחק. יש להקפיד שהמשחקים לא יהפכו פראיים מדי, שכן הכלב מועד לפציעות, במיוחד באזור העיניים הבולטות קמעא. כלבים אלה אוהבים חברה של בני אדם והנם חיות מחמד שופעות חיבה. הם גם כלבי שמירה מצוינים ואינם נבחניים מדי. אם תחשוף אותם לחיות בית אחרות מגיל צעיר, לא צפויות בעיות.


אינטליגנציה
לא מדובר בכלבים קשים לאילוף, משום שהם נבונים למדי ולהוטים להשביע רצון.
יש להרגיל את הבוסטון בחברה מגיל צעיר, שכן הזכרים יכולים להיות טריטוריאליים מאוד.


אנרגיה

נמוכה

 

דרישת פעילות כוללת

20-40 דקות – דרישות הפעילות של כלב זה אינן תובעניות כלל. הוא אינו משתוקק לטיולים ארוכים אולם אוהב להתלוות לבעליו לכל מקום. כיוון שהוא אינו כבד מדי, ניתן לשאתו בקלות יחסית.

 

התאמה עבור ילדים

גבוהה

 

טיפוח ותצוגה

הברשת הבוסטון היא משימה פשוטה. העברה של כפפת סירוק בפרווה מדי שבוע מספיקה להסרת שיערות מתות. זהו גזע נקי שאינו מדיף ריח כלבי.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד