אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

בוקסר - Boxer

בוקסר    -    Boxer

ארץ מקור: גרמניה

 

מקור

מקורו של הבוקסר בשני כלבים מסוג מסטיף ששימשו ככלבי ציד בגרמניה בתקופת ימי הביניים. כלבים אלה שימשו לציד חזירי בר, דובים וצבאים. אבותיו של הבוקסר שימשו גם להתגרות בפרים, כאשר עיסוק זה הפך לספורט. במהלך המאה ה-19 גזעים אלה עברו הכלאה עם הבולדוג וכך נוצר הבוקסר. הגזע זכה לפופלאריות רבה באירופה מאז ראשית המאה ה-20, אולם הבוקסר הראשון נרשם במועדון הגזע בבריטניה רק בשנת 1933.

 

תיאור

הבוקסר הוא כלב בגודל בינוני, שרירי מאוד, מוצק ובעל חזה עמוק. יש לו חרטום קצר וסנטר המופנה מעט כלפי מעלה. הראש והחרטום משולבים בסנטר מקומט, אשר מעניקים לבוקסר את המראה הייחודי שלו. כאשר הכלב נמצא בתנועה, הוא גומא מרחקים במהירות. הילוכו מעניק לו מראה אצילי, והתנועה מעידה על האנרגיה הרבה הטמונה ברגליו החזקות. הבוקסר מסוגל לנוע בסוגי קרקע שונים

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 28 ק"ג

גובה ממוצע:58 ס"מ

 

אופי

כגזע, מדובר בכלבים מלאי חיים, חזקים ונאמנים ביותר. מבחינת מזג, הם חסרי פחד ובטוחים מאוד בעצמם. הם מהווים חיות מחמד נהדרות עבור כל בני המשפחה, מבוגרים וילדים כאחד. הבוקסר הוא כלב חזק בעל סיבולת גבוהה, שאינו ממהר להסתבך בקרבות אולם בהחלט מסוגל להגן על עצמו אם אין לו ברירה אלא להילחם. הם ממשיכים להיות בעלי אופי גורי לאורך חייהם, והדבר את ההתמודדות עמם לבלתי פשוטה, במיוחד משום שהם מעוררים אי סדר בתום לב בכל מקום שבו הם נמצאים. כשהם נשארים בבית בגפם למשך פרקי זמן ארוכים, הם יכולים להיות הרסניים מאוד. הם אוהבים בתים תוססים ונמצאים לעתים קרובות בבתי מלון ובבתי הארחה, שבהם יש כל העת פעילות.


אינטליגנציה
הבוקסר הוא גזע נבון אשר זקוק לשליטה במהלך האילוף.
הם לומדים במהירות מנהגים טובים ושליליים כאחד. כיוון שהם יכולים להיות עקשנים מאוד, עליהם לסמוך על הבעלים שלהם.


אנרגיה

גבוהה

דרישת פעילות כוללת

20 דקות – הבוקסר זקוק לפעילות רבה, הוא אוהב להתרוצץ במרחבים פתוחים, לרוץ אחר כדורים צלחות מעופפות.טיפוח ותצוגה

קל מאוד לטפח את פרוות הבוקסר, שכן היא קצרה מאוד. הברשה באמצעות כפפת סירוק עשויה גומי פעם או פעמיים שבוע תסייע בשמירת הפרווה במצב טוב.

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד