אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

בורזוי - Borzoi

בורזוי   -   Borzoi

שמות נוספים: וולפהאונד רוסי, Psowaya Barsaya

ארץ מקור: רוסיה

 

מקור

הבורזוי הוא הכלב הרוסי הידוע ביותר, ושימש ברוסיה לציד זאבים מאז תחילת המאה ה-17. דוכס רוסי ייבא מספר כלבי ציד מערב, אולם הם לא הצליחו לשרוד את החורפים הקשים. בהמשך, הוא ביצע הכלאה בין כלבי הציד לבין הגזעים המקומיים עטויי הפרווה – מן הסתם כלבי ציד טטרים או כלבי רועים ארוכי רגליים. בזכות מזגם הנוח והמראה האקזוטי שלהם, הכלבים הפכו למתנה מושלמת שהוענקה על-ידי הצארים לבני משפחות המלוכה האירופיים. בשנת 1903 יצא ג'וזף תומאס לרוסיה במטרה לאתר את הבורזוי המושלם. הוא הגיע לבתי הגידול של ארטם בלדרוף בוורונזה ושל הוד מעלתו, הדוכס הגדול ניקולאי בטולה. הכלבים שייבא גוזף תומאס היוו את הבסיס לתוכנית הגידול משני צדי האוקיאנוס האטלנטי. לאחר המהפכה הרוסית של 1917, כלבי הבורזוי קושרו עם המעמד השליט. כלביות רבות של כלבים נהדרים הושמדו והגזע שרד רק בזכות המתנות שהוענקו לעולם המערבי.

 

תיאור

כלבי הציד הגבוהים והאלגנטיים הם סמל ההידור והאצולה. הם נושאים את ראשיהם הארוכים והצרים בגאון. פרוותם משיית ובינונית באורכה, ועל הרגליים, האחוריים והזנב פלומה עשירה. פסיעותיהם ארוכות והקופצניות שלהם, שמקורה בקרסוליים הארוכים, יוצרת רושם של תנועה נטולת מאמץ. כלבי הבורזוי מתאפיינים ביופי ויוצרים רושם של כוח, אומץ ומהירות.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 34 ק"ג – 41 ק"ג

גובה ממוצע : 68 ס"מ – 74 ס"מ

 

אופי

מדובר בכלבים נוחים וגאים אשר למרות גודלם הנם עדינים ורגועים בבית. הם לא אוהבים זרים פולשניים ומפגינים כלפיהם ריחוק וקרירות. הם מסתדרים לא רע עם ילדים, אולם אינם אוהבים משחקים פרועים ולא משמשים כשותפים למשחק. הם סובלים את נוכחותם של כלבים אחרים שהתנהלותם דומה לשלהם, אולם יש לחשוף אותם לחתולים ולחיות מחמד אחרות בגיל צעיר, שכן הם מגיבים תמיד למראה של חיה נמלטת.


אינטליגנציה
כלבי הבורזוי קשים לאילוף.
הם עקשים ואינם נוטים לציית, לכן חשוב מאוד להתחיל באילוף בגיל צעיר. עקביות וסבלנות מחוללות פלאות!


אנרגיה

גבוהה

 

דרישת פעילות כוללת

20 דקות – למרות שכלבי הבורזוי שקטים יחסית בתוך הבית פנימה, הם זקוקים לרמת פעילות גבוהה וכן למרחבים פתוחים ורחבי ידיים שבהם אפשר לרוץ וללכת. עם זאת, יש לזכור שמדובר בכלבי ציד אשר נוטים לרוץ אחרי כל טרף שנקרה על דרכם.

 

התאמה עבור ילדים

בינוני

 

טיפוח ותצוגה

כלבים אלה זקוקים להברשה סדירה וכן יש לקצץ לעתים תכופות את השיער בין כריות רגליהם. במהלך עונות ההשרה, הם משירים כמויות גדולות של שיער.

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד