אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

בראקו איטליאנו - Bracco Halina

 

בראקו איטליאנו  -    Bracco Halina

שמות אחרים: פוינטר איטלקי

ארץ מקור: איטליה

 

מקור

כלב זה שייך לגזע עתיק ומתואר בציורים ובכתבים מן המאה ה-4 וה-5 לפנה"ס. הסברה היא כי מקורו בהכלאה שבין כלב מסוג מסטיף לכלב ציד מצרי. במאה -18 פיתחו ציידים איטלקים את הגזע למטרות ציד, גישוש ואיתור טרף. לפני שנעשה שימוש ברובים במהלך הציד, כלבים אלה קידמו את החיות לתוך רשתות הציידים. הכלב הראשון מגזע זה הגיע לבריטניה בשלהי שנות ה-80 של המאה ה-20 וכיום הם עדיין מעטים במספר.

 

תיאור

הבראקו איטליאנו הוא כלב גדול, חזק, שרירי ופעיל שלו פרווה עדינה וקצרה. יש לו ראש בעל צורה ייחודית, אוזניים ארוכות ופימה מודגשת, ובמראהו הוא מזכיר את הבלדהאונד והבאסט.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 33 ק"ג

גובה ממוצע: 63 ס"מ

 

אופי

מדובר בכלבים נבונים, נאמנים ומלאי חיבה, אשר מסתדרים עם ילדים ועם כלבים אחרים. הם מתאימים במיוחד למשפחות כפריות פעילות ויכולים לשמש הן ככלבי משפחה והן ככלבי עבודה. אם מובטחת להם רמת פעילות נאותה, הם יכולים להסתגל לחיים בדירה. אין זה גזע מומלץ לבעלים חסרי ניסיון.


אינטליגנציה
לא קשה לאלף כלבים אלה, כל עוד האילוף מתאפיין בעקביות ובנחישות.
הם נבונים ולהוטים ללמוד ולהשביע רצון. יש לזכור כי מדובר בכלב רגיש ולכן יש לבצע את האילוף בעדינות.


אנרגיה

גבוהה

 

דרישת פעילות כוללת

20 דקות – הבראקו איטליאנו הוא ביסודו כלב כפרי, אשר נהנה מטיולים רגליים ארוכים ומהתרוצצות בשטחים כפריים. הם אוהבים לשחות ולהחזיר חפצים, וכאשר אינם זוכים למנת פעילות מספקת הם יכולים להיות סוערים למדי! הם מתבגרים בסביבות גיל 3.


התאמה עבור ילדים

גבוהה

 

טיפוח ותצוגה

פרוותו של הבראקו איטליאנו היא חלקה וקצרה. ניתן להסיר שערות מתות באמצעות כפפת הברשה פעם או פעמיים בשבוע.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד