אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

גרייהאונד איטלקי - Italian Greyhound

גרייהאונד איטלקי    -    Italian Greyhound

ארץ מקור: איטליה

 

מקור

לפי הסברה, מקורו של הגרייהאונד האיטלקי במצרים; למעשה, מומיות של כלבים הדומים לגזע המודרני נמצאו בקברות הפרעונים.  הכלב הובא לאזור הים התיכון על-ידי הרומאים במאה ה-6 לפנה"ס ולאחר מכן הוא הפך לחביבם של בני האצולה היווניים והרומאים. הכלב הגיע לשיא הפופולאריות שלו במאות ה-16 וה-17, כאשר הפך לחלק בלתי נפרד מחצרות מלוכה רבות. בין בעליו המפורסמים ניתן למצוא את מרי מלכת הסקוטים, צ'רלס ה-1, פרדריק הגדול והמלכה ויקטוריה. גם ציירים גדולים הקדישו זמן לכלבים קטנים אלה, אשר צוירו על-ידי בלייק, קרפצ'יו וואן דייק. ייתכן שהגרייהאונד האיטלקי שימשו לציד ארנבות, אולם זהו גם הכלב הראשון שגודל במיוחד כדי לשמש בן לוויה.

 

תיאור

כלב אלגנטי וצנום, שנראה כגרייהאונד רגיל בזעיר אנפין. פרוותו חלקה ומבהירה, וקיימת בשלל גוונים. הראש צר, החרטום מעוצב והאוזניים מקופלות ברכות וממוקמות במרומי הראש. חוט השדרה משתפל בעדינות והמותניים שקועות באופן בולט. הליכתו נמרצת וקלילה. כשהוא רוצה, הוא יכול להיות מהיר מאוד.

 

טווח משקל /גובה

משקל ממוצע: 4 ק"ג

גובה ממוצע: 35 ס"מ

 

אופי

מדובר בכלב חביב שאוהב להתכרבל, הן משום שהוא שופע חיבה והן משום שהוא צריך להתחמם! הוא נוטה להיות ידידותי ויכול להיות ראוותני מאוד בתערוכות, משום שאינו ביישן ביחסו לזרים. הגרייהאונד האיטלקי זקוק לסוציאליזציה מוקדמת, כדי שיוכל לקבל אנשים ומצבים חדשים ביתר קלות. ייתכן שיחלוף זמן מה עד להתקשרות של הכלב, אולם הוא יכול להיות בן לוויה מצוין לאחר כינון הידידות. על הבעלים להיות מודעים לכך שהכלב נבון דיו כדי לנצל פרצות אם הן נקרות על דרכו. למרות המבנה הזעיר של הגרייהאונד האיטלקי, יש להשתמש באילוף נחוש ונוקשה.


אינטליגנציה
מדובר בגזע נבון, אולם כלבים אלה נוטים להשתמש בתבונתם כדי לרצות את עצמם.
הם יכולים להיות קשים בעת חינוך לצרכים בגלל האינסטינקט של הציד הטבוע בהם, וייתכן שיהיה קשה ללמדם להגיב לקריאת שמם. יש צורך בסוציאליזציה בגיל צעיר כדי להתגבר על ביישנות פוטנציאלית ועל בעיות שעלולות להתפתח. יש להרגיל את הגור לטיפול תכוף, שכן גזע זה זקוק לניקוי שיניים שגרתי.


אנרגיה

גבוהה

 

דרישת פעילות כוללת

40-60 דקות – למרות היותו כלב קטן מאוד, מדובר בכלב ציד שאוהב לרוץ. מומלץ להניח לגרייהאונד האיטלקי לרוץ בשטח תחום, שכן הוא עלול לצאת למרדף אחרי טרף. כלבים אלה יכולים להסתגל לחיים בדירה, בתנאי שמאפשרים להם לרוץ פעם או פעמיים ביום. בעלים מסוימים נותנים מענה לאינסטינקט הטבוע בכלב ומאפשרים לו לעסוק באיתור פיתויים. כלבים צעירים יותר זקוקים לתרגול זהיר, משום שעצמות הרגליים שלהם עדינות למדי ונותרות כאלה עד לגיל 18 חודשים בקירוב.

 

התאמה עבור ילדים

נמוכה

 

טיפוח ותצוגה

הגרייהאונד האיטלקי זקוק לטיפוח פרווה מועט, שכן פרוותו קצרה. ניתן להבריק את הפרווה באמצעות שפשוף במטלית. כלבים אלה זקוקים לטיפול שיניים מוקפד, שכן הם מועדים לבעיות שיניים.

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד