אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

גרייהאונד - Greyhound

 

גרייהאונד   -   Greyhound 

ארץ מקור: בריטניה/מצרים

 

מקור

כלבי הגרייהאונד נמנים עם הכלבים המועדפים ביותר מבין כל הגזעים; הפרעונים וכן מנהיגים נוספים מאסיה ומאפריקה דאגו לגלף את תמונות כלביהם בקברותיהם, כבר בשנת 4000 לפנה"ס. הם שימשו לציד חיות גדולות: אנטילופות, זאבים וצבאים. במאות מאוחרות יותר, כלבי הגרייהאונד הפכו פופולאריים מאוד והתפשטו בכל המזרח הקרוב ואירופה. בסופו של דבר הם הגיעו גם לבריטניה, שבה הפכו לסמל מעמד - עד כדי כך, שבשנת 1016 הותר רק לבני המעמד העליון להחזיק בגרייהאונד. חוקי קנוט קבעו כי "אדם שפל אינו רשאי להחזיק בכלבי גרייהאונד". ואכן, כלבים אלה הופיעו לעתים קרובות בסמלי המשפחה של שארל ה-5 מצרפת ושל הנרי ה-8 מאנגליה. לאחר מכן הם שימשו לציד ארנבות, אולם רק כפעילות ספורטיבית – שכן הבעלים ואורחיו מעולם לא אכלו את הטרף. בשלב מאוחר יותר גברה הפופולאריות של המרוצים, אשר במהלכם הוכח כי זהו הגזע המהיר ביותר בעולם: בעולם בעלי החיים, רק הצ'יטה מהירה מהם!

 

תיאור

הגרייהאונד הוא סוס המרוץ של העולם הכלבי. הוא מהיר ואצילי עד מאוד, חינני ואלגנטי. כלבים אלה מתאפיינים במבנה פרופורציונאלי ובזקיפות, כמו גם בסימטריה ועוצמה. רגליהם הקדמיות הארוכות והישרות מאפשרות להם לגמוא מרחקים בפסיעות נמוכות וקלילות ובמהירות גבוהה, כשהם מונעים על-ידי רגליהם האחוריות השריריות, שתומכות היטב בגופם.


טווח משקל/גובה

משקל ממוצע:28 ק"ג

גובה ממוצע: 70 ס"מ

 

אופי

מדובר בכלבים רגועים וחברתיים בחייהם הביתיים, שעשויים אפילו להיות עצלים. הם נבונים ורגישים וכאשר מתמזל מזלם לפגוש את הבעלים המתאימים, הם יכולים להפוך לחיות משפחה למופת! למרות העדינות הטבועה בהם, אינסטינקט הציד שלהם קיים תמיד ועל הבעלים להיות מוכנים לשאת באחריות הכרוכה בגזע כזה. הם מגלים חיבה רבה כלפי בני משפחתם ויכולים להיות מרוחקים ביחסם לזרים. בדרך כלל, הם מסתדרים היטב עם כלבים אחרים שחיים באותו בית, אולם בעלי חתולים צריכים לנהוג במשנה זהירות. מדובר בכלבים אוהבים שמתנהגים היטב, וטובים במיוחד ביחסם לילדים. בגלל היותם אצנים, כלבי הגרייהאונד מתאפיינים בסיבולת נמוכה יחסית ויש לאפשר להם לישון כשרצונם בכך!


אינטליגנציה
הגרייהאונד קלים יחסית לאילוף ויכולים ללמוד כמעט את כל הפקודות.
עם זאת, הם עשויים להתעלם ממך לחלוטין כשהם ממוקדים בטרף!


אנרגיה

גבוהה

 

דרישת פעילות כוללת

40-60 דקות – למרות שניתן להגדיר את כלבי הגרייהאונד כאתלטים ביותר בין הכלבים המבויתים, הם אינם זקוקים בהכרח לרמות פעילות גבוהות במיוחד. הם מסתפקים בדרך כלל בשני טיולים רגליים של 20 דקות. יש לגדר את הגינה בגדר גבוהה, שכן הם קופצים מדופלמים. אין להתיר אותם מן הרצועה במקומות ציבוריים, אלא אם כן הם מאולפים לעילא, שכן הם רודפים באופן טבעי אחרי כל דבר שזז! תמיד יש לזכור שמדובר בכלב המהיר ביותר בעולם, אשר יכול להגיע למהירות של 64 קמ"ש.

 

התאמה עבור ילדים

גבוהה

 

טיפוח ותצוגה

אחד הגזעים הקלים ביותר לטיפוח, בכל הנוגע לפרווה. די בהברשה מדי פעם בפעם.

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד