אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

גריפון בריסלי - Greyhound

גריפון בריסלי   -   Greyhound

שמות אחרים: Griffon Bruxellois   

ארץ מקור: בריסל

 

מקור

הגריפון הבריסלי הוא גזע בלגי אשר נוצר במאה ה-19, בעקבות הכלאה של אפפנפינצ'ר, פאג וכלבי אורוות בלגים. נהגי כרכרות נזקקו לכלב קטן וחכם שישמור על הכרכרה ויחסל מזיקים באורוות. שילוב עמידותם של כלבי הרחוב עם חוכמתם של כלבי האפפנפינצ'ר הוכיחה את עצמה כיעילה מבחינת נהגי הכרכרות. בשלב מאוחר יותר שולבו בתהליך הגידול גם כלבי ספניאל אנגלים זעירים, והם שהעניקו לגריפון תווי פנים אנושיים כמעט. סביר להניח שגם היורקשייר טרייר שולב בתמהיל. בסופה של המאה ה-19 הגזע כבר התבסס במידה שאפשרה לייצא אותו לבריטניה ולאחר מכן לאמריקה.

 

תיאור

לגזע זה קיימות שתי גרסאות. ה-Griffon Bruxellois, המוכר גם כגריפון הבלגי או גריפון בריסלי, הוא בעל פרווה גסה וזיפית, בעוד שה- Petit Brabancon הוא בעל פרווה חלקה הדומה לפרוות הפאג. הגריפון ידוע בעיקר בתווי פנים הדומים לאלה של הפאג. האף קצר למדי וסולד, ומצמצם כמעט לחלוטין את החרטום. מאפיינים נוספים הזהים למאפייני הפאג הם העיניים הגדולות והבולטות והלסת הקצרה. תווים אלה גרמו למספר אנשים להשוות את פני הגריפון לפני קוף.


טווח משקל /גובה

משקל ממוצע: 2 ק"ג

גובה ממוצע: 19 ס"מ

 

אופי

מדובר בגזע חכם ואוהב חיים, אשר ניתן לאילוף אך ורק בדרך של חיזוקים חיוביים. כיוון שמדובר בכלב רגיש מאוד, גערות עלולות לפגוע בו ולהפוך אותו חשדן לצמיתות. משום כך, לא מומלץ להחזיק בגריפון ככלב לוויה לילדים, שכן המשחק הפראי שלהם עלול שלא להיות מובן כהלכה ולגרום לכלב להיות חרד ובלתי צפוי בסביבת ילדים. כלבי הגריפון יכולים להיות עיקשים, אולם הם חכמים ואולפו להצליח בענפי ספורט כלבי. הם אוהבים לשהות בחברת בעליהם ועלולים להיות הרסניים כאשר הם נשארים בגפם למשך פרקי זמן ארוכים.


אינטליגנציה
כלבי הגריפון יכולים להיות עיקשים, אולם הם חכמים ואולפו להצליח בענפי ספורט כלבי.
מומלץ להרגיל את כלבי הגזע לחברה מגיל צעיר, שכן הם עלולים להיות ביישנים בחברת זרים. חשוב מאוד גם להרגילם לטיפוח, משום שכלבי הגריפון עלולים להגיב בהיסטריה כאשר אוחזים בהם לצורך גזיזת ציפורניים ופעולות שגרתיות אחרות.


אנרגיה

בינוני

 

דרישת פעילות כוללת

40-60 דקות - כיוון שהגריפון הוא כלב פעיל שבעורקיו זורם דם טריירי, הוא אוהב לרוץ אולם יכול להסתגל היטב לחיים בדירה.

 

התאמה עבור ילדים

נמוכה

 

טיפוח ותצוגה

כפי שנאמר לעיל, הפרווה זיפית וגזה או חלקה וקצרה. הפרווה הגסה ארוכה מעט יותר באזור הלחיים, הסנטר, האף והעיניים. נדרש טיפול יסודי בפרווה. יש לספר את הפרווה הגסה שלוש פעמים בשנה, להוציא שיער הפנים, שאותו יש לקצץ במספריים. יש לסרק את שיער הפנים בקביעות כדי להרחיק שאריות מזון. כלבים בעלי פרווה חלקה משירים שיער רב ויש להשתמש בכפפת הבקשה לעתים תכופות למדי, כדי להסיר שיערות מתות. במקרה של שתי הגרסאות נדרש ניקוי קבוע של קפלי הפנים, כדי למנוע מפני הכלב להדיף ריח רע מאוד.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד