אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

דירהאונד - Deerhound

 

דירהאונד -  Deerhound

שמות נוספים: דירהאונד סקוטי

ארץ מקור: סקוטלנד

 

מקור

ידוע כי כלבי ציד בעלי שיער מדובלל היו קיימים בסקוטלנד עוד לפני המאה –16. הסברה היא, כי כלבי ציד קצרי פרווה הגיעו לבריטניה עוד לפני הפלישה הרומאית. כאשר נעשה שימוש בכלבים אלה בהררי סקוטלנד, הם נמצאו בעמדה נחותה בגלל פרוותם הקצרה. סביר להניח שכלבים אלה עברו הכלאה עם הכלבים המקומיים בעלי הפרווה הארוכה וכך נוצר הדירהאונד. כלבים אלה שימשו את אצילי סקוטלנד בחבורות בעת ציד צבאים והיו צריכים להיות חזקים מספיק כדי להפיל את הצבאים לקרקע. בראשית המאה ה-18, עם תחילת השימוש ברובים וכריתת עצי היערות, לא היה עוד צורך בכלבים אלה. אנשים מסוימים המשיכו להחזיק בהם, אולם הם שבו וזכו לפופולאריות רק בשנות ה-30 של המאה ה-19. הם לא השתנו הרבה במראם במהלך ההיסטוריה וגם כיום מספרם מצומצם למדי.

 

תיאור

כלבי ציד גדולים ושעירים אלה הם בעלי מראה אתלטי מאוד. לעתים מזומנות הם מתוארים כדומים לכלבי גרייהאונד מדובללי שיער.


טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 40 ק"ג

גובה ממוצע: 76 ס"מ

 

אופי

הדירהאונד הוא כלב עדין, נבון וידידותי. הם מסתדרים היטב עם ילדים אולם אינם מוצלחים במיוחד ככלבי שמירה; הם אינם מרבים לנבוח. רוב כלבי הדירהאונד מתאפיינים באינסטינקט ציד מפותח, ולכן יש לחשפם לחיות בית אחרות ובמיוחד חתולים כבר בגיל צעיר.


אינטליגנציה
הדירהאונד הוא כלב נבון שלומד מהר את הנדרש והמצופה ממנו.
הוא צייתן ולהוט להשביע רצון, ומתייחס לפקודות עדינות ורגועות.


אנרגיה

בינונית

 

דרישת פעילות כוללת

40-60 דקות – כגורים, יש להגביל את פעילותם של כלבי הדירהאונד. הם זקוקים לתרגולת רבה ולפיכך יש להקפיד על תזונה מתאימה. הם אוהבים להתרוצץ בשטח ומספר טיולים רגליים קצרים מדי יום אינם מספיקים לכלב אתלטי זה.


התאמה עבור ילדים

בינונית

טיפוח ותצוגה

הם זקוקים להברשה קבועה לפחות פעם בשבוע. ייתכן שיהיה צורך להסיר שערות באופן ידני פעם או פעמיים בשנה, בהתאם למצב הפרווה.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד