אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

דני ענק - Gret Dane

דני ענק    -   Gret Dane

שמות נוספים: מסטיף גרמני

ארץ מקור: גרמניה

 

מקור

כלבים המזכירים את הדני הענק מופיעים באיורים שנמצאו בקברים מצריים משנת 2200 לפנה"ס. הם היו בעלי רגליים קצרות יותר והזכירו את כלבי המסטיף במבנה גופם. סוגי כלבים אלה הגיעו לארצות רבות אחרות באמצעות סוחרים שונים. פיתוח נוסף של הכלב, שבסופו התקבל הסוג המוכר לנו כיום, בוצע בגרמניה. הסברה היא כי המסטיף המקורי עבר הכלאה עם גרייהאונד כדי ליצור את הכלב הזריז ודק הגזרה המוכר כ"דני ענק". הם שימשו בתחילה לגירוי פרים ובשנת 1592 השתמשו בהם בני האצולה גם לציד חזירי בר. עד למאה ה-19, הכלב היה נפוץ מאוד ושימש את בעלי האחוזות לציד עופות גדולים. מועדון הגזע הראשון של הדני הענק הוקם בבריטניה בשנת 1885 ובאמריקה בשנת 1889.

 

תיאור

הדני הענק הוא כלב גדול, שרירי וחזק. הראש מלבני וארוך במראהו. יש לו פרווה קצרה וצפופה. הם יוצרים רושם אצילי ומעורר כבוד.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 53 ק"ג

גובה ממוצע: 74 ס"מ

אופי

הדני הענק הוא כלב נבון ושופע חיבה. הוא יכול להיקשר מאוד למשפחה ולידידי משפחה קרובים שבאים לעתים קרובות ולגלות כלפיהם נאמנות רבה. הוא מסתדר היטב עם כלבים אחרים, חיות בית וילדים. מתאים במיוחד למשפחה פעילה. מתריעים במהירות בפני המשפחה על התקרבות זרים לטריטוריה שלהם, וזאת משום שהם כלבי שמירה מצוינים - למרות שאינם נובחים הרבה. יש להתחיל בסוציאליזציה ואילוף של הכלב בגיל מוקדם.


אינטליגנציה
הדני הענק הוא כלב נבון אשר בידי מאלף מנוסה יכול לעבור הכשרה ולהפוך לכלב המיועד לעבודות הגנה.
כיוון שהם צומחים במהירות והופכים לכלבים גדולי מידות, יש להתחיל באילוף כשהם צעירים מאוד. על האילוף להיות עקבי. כגורים, הם זקוקים למידה רבה של סוציאליזציה ולאילוף.


אנרגיה

בינונית

 

דרישת פעילות כוללת

40-60 דקות – הדני הענק אינו דורש פעילות רבה כל כך כפי שניתן לצפות מגודלו. הוא נהנה מפעילות ושמח להצטרף למשפחה כשהיא יוצאת לפעילות מחוץ לבית. הם נהנים גם לשבת מול האח ולהתענג על כל פינוק זמין. יש להקפיד על פעילות מוגבלת במהלך תקופת הצמיחה, שכן פעילות רבה מדי עלולה לגרום לבעיות חמורות בעצמות, במפרקים ובשרירים.


התאמה עבור ילדים

גבוהה

 

טיפוח ותצוגה

פרוותו של הדני הענק היא חלקה וקצרה. ניתן להברישם באמצעות כפפת סירוק, לצורך הסרת שערות מתות.


דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד