אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

האונד פרעה - Pharaoh Hound

האונד פרעה    -   Pharaoh Hound  
שמות נוספים:
כלב טל-פנק (כלב ארנבות)
ארץ מקור:
מלטה

 

מקור

שרידי כלבים הדומים במראם לפרעה התגלו בעמק הנילוס, ומתוארכים לשנת 4000 לפנה"ס. הסברה היא, כי עוד לפני התקופה המצרית הפניקים סחרו בכלבי ציד והשאירו אותם באיים מבודדים, שם התרבו באופן טבעי במשך מאות שנים. בשנת 1000 לפנה"ס בקירוב התיישבו הפניקים וכלבי הציד שלהם באי מלטה. כלבים אלה זכו להערכה בזכות יכולתם לצוד ארנבות  ונודעו כ"כלבי ארנבות", וזהו האונד פרעה המוכר לנו כיום. האי ננטש מתושביו אולם הכלבים נותרו בו והתרבו במשך אלפיים שנה כמעט, מבלי שהתערבבו בהם זנים אחרים. הכלב הגיע לבריטניה בשנות ה-30, אולם הוא לא הוכר כגזע עד לשנות ה-60.

 

תיאור

מדובר בכלבים בינוניים קצרי פרווה ובעלי אוזניים זקופות, שהנם חינניים ואתלטיים במראם. צבעם הוא חום-אדמדם בהיר עד כהה. הם ייחודיים בכך שכאשר הם מתרגשים מופיע סומק על פניהם ואפיהם והחלק הפנימי של אוזניהם הופך ורדרד.


טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 24 ק"ג

גובה ממוצע: 56 ס"מ

 

אופי

הפרעה הוא כלב עצמאי למדי שמגלה נאמנות כלפי משפחתו. יש בו תשוקה מובנית לצוד ויכולת להמשיך ולנוע איתך או בלעדיך. בעיני הפרעה, שלא עבר סוציאליזציה בגיל צעיר, חתולים וחיות קטנות אחרות נתפסים כטרף. הפרעה אינו כלב מתאים לאנשים חלשים, משום שהוא מסוגל בדרך כלשהי לנחש את צעדך הבא ונראה שתמיד הוא מקדים אותך. הוא יכול להיות קולני למדי, ומשום שהוא חברותי למדי באופיו, הוא נהנה בחברת כלבים אחרים ובני אדם. גזע זה אינו מתאים לאנשים הקצרים בזמן.


אינטליגנציה
כלב נבון וצייתן למדי, אחד מכלבי הציד הבודדים אשר לרוב יגיב לפקודה ויחזור.
יש להשתמש באילוף עקבי וחובה להנהיג סוציאליזציה מגיל צעיר. מדובר בכלב נוח לאילוף. מספר כלבי פרעה זכו להצלחה במבחני משמעת ואג'יליטי. הבעיה היא, שהפרעה חושב מהר מדי עבור בני האדם.


אנרגיה

גבוהה

 

דרישת פעילות כוללת

20 - 0  דקות – כלבים אלה דורשים פעילות רבה. כאשר הם עולים על נתיב ריח, הם לא מפסיקים לרוץ. כיוון שהם מסוגלים לנתר גבוה יחסית, יש לגדר את הגינה בגדר גבוהה מספיק.

 

התאמה עבור ילדים

בינונית

 

טיפוח ותצוגה            

קל לטפח את הפרעה. ניתן להברישם באמצעות כפפת סירוק, לצורך הסרת שערות מתות.

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד