אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

רועים גרמני - Germen Shepherd

 

רועים גרמני   -     Germen Shepherd

שמות נוספים: אלזסי, GSD, Deutsche Schaferhund

ארץ מקור: גרמניה

 

מקור

כלב הרועים הגרמני (או GSD) פותח על בסיס סוגים שונים של כלבי רועים ושורשיו במאה ה-7. מראהו הזאבי מעיד על שורשים קדומים עוד יותר. גזע זה, שנוצר במקור לרעיית צאן, שימש בארץ זו לעבודות שמירה והגנה. הוא אף משמש ככלב נחייה בארצות הברית, וזכה לקריירה מכובדת ככלב משטרה וכלב של כוחות הביטחון.  לסיום, בל נשכח את הופעותיו התכופות בטלוויזיה ובקולנוע. בסוף המאה ה-19 הקדיש עצמו הקצין הגרמני מקס אמיל פרידריך פון שטפאניץ לשיפור הגזע ולהגנה עליו. כלב הרועים הגרמני הוצג לראשונה בתערוכה בשנת 1882 ובשנת 1889 נוסד מועדון הגזע הגרמני המכונה  Verein fur Deutsche Schaferhunde. מועדון גזע זה ועבודתו של הקצין אפשרו את הכשרת כלב הרועים הגרמני לעבודה משטרתית ולעבודה עם כוחות הביטחון, וכך מנעו את הכחדתו במהלך התקופות הקשות של ראשית המאה ה-20. במהלך מלחמת העולם הראשונה הגרמנים השתמשו ב-GSD כשליחים ולצורך איתור פצועים. חיילי בעלות הברית העריכו את חוכמתם ואומץ לבם של הכלבים ולאחר המלחמה הביאו אותם לאמריקה, וכך אפשרו את הגעת הגזע לארצות נוספות. עם זאת, התחושה היא כי ה-GSD הוא עדיין כלב גרמני.

 

תיאור

כלב הרועים הגרמני הוא אחד הגזעים שאותם קל ביותר לזהות. המראה שלהם צריך להיות של כלב שרירי וערני, המפגין יחס מרוחק ואצילי. מדובר בכלבים זריזים ומאוזנים ברגליהם הקדמיות והאחוריות, אשר נושאים את עצמם בגאון. למרות המבנה המוצק שלהם, הם אינם רבועים אלא מתאפיינים בחיטובים רכים, ואורכם עולה על גובהם. פרוותם מרשימה: הפרווה החיצונית נוקשה, גסה ושטוחה, ומתחתיה שכבה נוספת עבה. הם מתקדמים להפליא בזכות רגליהם הקדמיות, וגומאים מרחקים בצורה חלקה וחיננית.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 33 ק"ג

גובה ממוצע: 60 ס"מ

 

אופי

כחיית מחמד, כלב הרועים הגרמני דורש הקדשת זמן רב. מדובר בגזע נבון ביותר אשר זקוק לגירוי מנטאלי רב. ה-GSD מפתח קשר קרוב עם המטפל שלו ושואף להיות בחברתו ככל האפשר. הוא יקבל ילדים אשר מתייחסים אליו בכבוד ואינם מענים אותו. למרות שכלב זה דורש תשומת לב רבה, הוא מחזיר פי כמה וכמה בזכות נאמנותו וכישורי השמירה הייחודיים שלו. לעומת זאת, אם אין לך זמן להרגיל אותו לחברה ולאלפו, הוא צפוי לסבול מבעיות של בטחון עצמי וחוסר משמעת.


אינטליגנציה
מדובר בגזע נבון ביותר אשר זקוק לגירוי מנטאלי רב.
הוא צפוי ליהנות משיעורי המשמעת ואמור להיות תלמיד מצטיין. כלב זה להוט ללמוד ומגיב היטב לאילוף, במיוחד לפקודות קוליות שנאמרות באינטונציה מתאימה. מומלץ לעבוד בשיטת התגמול, שכן הכנעה של כלב שהנו ביישן ממילא עלולה לגרום לתוצאות בלתי רצויות. משלב הציות הבסיסי, כלב הרועים הגרמני יכול להמשיך ללימוד אג'יליטי, גישוש, משימות הצלה או הגנה אישית – הוא מצטיין בכל אלה.


אנרגיה

גבוהה

 

דרישת פעילות כוללת

20 - 0 דקות – יש לתרגל את הגור הצעיר בזהירות, כדי למנוע נזק ארוך טווח למפרקים הרכים שנמצאים עדיין בהתהוות. ככל שהכלב מתבגר, הוא זקוק לטיולים ארוכים יותר, אולם לשם כך זקוק למבנה עצמות יציב.

 

התאמה עבור ילדים

בינונית

 

טיפוח ותצוגה

יש לטפח מדי יום, תוך הקפדה על הברשה נמרצת שמיועדת להסיר שערות מתות. במקרה של GSD ארוך שיער, יש צורך גם בסירוק. אין צורך בקיצוץ שער ויש לרחוץ את הכלב רק כשנדרש. מדובר בכלב משיר שיער, אולם ככל שתרבה להברישו, כך ישיר כמות מועטה יותר של שיער.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד