אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

לברדור רטריבר - Labrador Retriever

לברדור רטריבר   -   Labrador Retriever      

שמות נוספים: לברדור, לב

ארץ מקור: אנגליה

 

מקור

מקורו של הגזע אינו בלברדור, אלא בחופי ניופאונדלנד במאה ה-17. הם אומנו להחזיר את רשתות הדייגים במי הקרח ובתחילת המאה ה-19 הובאו לפול הרבור שבבריטניה. כלבים אלה היו בעלי גפיים קצרות, נחשבו לשחיינים מעולים והיו מצוידים בפרווה קצרה וצפופה וזנב שדמה לזנב הלוטרה. הם היו כה אטרקטיביים, עד שהדייגים קיבלו הצעות רכישה מאנגלים רבים. הגזע זכה להצלחה מיידית בענף הציד. הרוזן ממלמסברי כה הוקסם מכלבים אלה, שהיו ידועים באותה עת ככלבי המים של סנט ג'ון, עד שהתחיל לגדל אותם והעניק להם את השם "כלבי לברדור". מס הכלבים הכבד שהוטל בקנדה וחוקי ההסגר החדשים של בריטניה גרמו לצמצום ניכר במספרם של כלבים אלה, והגביל את הגידול שהחל להתבצע באופן מקומי וללא יבוא. למרבה המזל, הכלבים שכבר הגיעו לבריטניה היו איכותיים ביותר ובבעלותם של מגדלים רציניים. ה-Kennel Club of Great Britain הכיר לראשונה בגזע בשנת 1903.

 

תיאור

כלבי הלברדור פעילים מאוד, בעלי גוף חזק ומבנה עצמות איתן. ראשיהם רחבים ועיניהם רכות ונבונות. יש להם פרווה כפולה: השכבה התחתונה עמידה במים ואילו השכבה החיצונית קצרה וצפופה, ללא פלומה. זנבותיהם יחודיים מעצם כך שהם מזכירים את זנב הלוטרה ותנועתם מתבצעת בצורה ישרה הן קדימה והן אחורה. הם גומאים מרחקים בקלילות.


טווח משקל /גובה

משקל ממוצע: 28 ק"ג

גובה ממוצע: 55 ס"מ

 

אופי

בכל הנוגע לבחירת חיית מחמד משפחתית, גזע זה ממוקם ללא ספק בין שלושת המקומות הראשונים! מדובר בכלבים ידידותיים ונוחים, שמגלים חיבה כלפי כל אחד. הם סתגלנים וחברותיים מעצם טיבם. הם מתחברים לילדים מעצם כך שהם סבלנים וסלחנים. גם חיות בית אחרות לא נמצאות בסיכון. מדובר בכלבים נאמנים ביותר, שאוהבים להיכלל בכל היבט של חיי המשפחה. הם נובחים כדי להתריע על בואם של זרים, אולם מקבלים אותם בזרועות פתוחות.


אינטליגנציה
הלברדורים הם כלבים נבונים שניתנים לאילוף בקלות, ולפיכך מתאימים מאוד לשימוש בספורט שטח ותחרויות משמעת, וגם ככלבי חיפוש, נחייה ושמיעה.
הכלב נהנה מאוד מכל אחת מפעילויות אלה.


אנרגיה

גבוהה

 

דרישת פעילות כוללת
20 - 0 דקות – כלבים אלה מסתגלים לכל רמת פעילות שמוקצית להם, אולם זכור כי יש לספק להם רמת פעילות סבירה.
הם אוהבים טיולים ארוכים למדי, שבהם מתאפשר להם לרוץ ולשחק ללא רצועה. הם אוהבים מאוד להחזיר חפצים וגם מים, לכן יש להיזהר בקרבת כל מקור מים ולדאוג לבטיחותם. הם יסתגלו לחיים בעיר, אולם ייהנו במיוחד באזורים כפריים.


התאמה עבור ילדים

גבוהה

 

טיפוח ותצוגה

קל מאוד לטפח את פרוותם. הפרווה עבה וצפופה ומצוידת בשכבה תחתונה עמידה במים. יש להברישם פעם בשבוע ולהקדיש זמן רב יותר בעונת ההשרה.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד

GUI: Grid_1.asp
close