אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

לנקשייר הילר - Lancashire Heeler

 

 

לנקשייר הילר   -    Lancashire Heeler
שמות אחרים:
אורמסקירשק

ארץ מקור: בריטניה

 

מקור:

ההיסטוריה של הלנקשר הילר לוטה מעט בערפל. ידוע כי הם קיימים מאז המאה ה-17, עת שימשו ככלבי חווה ונוהגי בקר, ואף ניצלו את אינסטינקט הציד שלהם לצורך לכידת ארנבות ועכברים. הסברה היא, כי מקורם בהכלאה של הקורגי הוולשי ושל המנצ'סטר טרייר. הם הוכרו כגזע בשנת 1881.

 

תיאור

הלנקשר הילר הוא כלב קטן ומוצק. אורכם עולה מעט על גובהם ורגליים הקדמיות פונות קמעה כלפי חוץ. האוזניים גדולות יחסית וזקופות.


טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 5 ק"ג

גובה ממוצע: 26 ק"ג

 

אופי

הלנקשר הילר הוא כלב קטן וידידותי אשר מסתדר היטב עם אנשים וילדים בוגרים יותר. כמה מכלבי הגזע יכולים להיות עצבניים מעט ואחרים – תוקפניים כלפי כלבים אחרים. חובה להרגיל אותם בחברת בני אדם וחיות אחרות בגיל צעיר. הם כלבים מושלמים עבור משפחות פעילות עם ילדים גדולים, אולם לא מומלץ להחזיקם ככלב ראשון, בבתים שבהם תינוקות ופעוטות.


אינטליגנציה
הלנקשר הילר הוא כלב נבון עם שמץ של עקשנות באופיו.
האילוף צריך להיות עקבי ונחוש, שכן הם עלולים בהחלט לנהוג לפי רצונם.


אנרגיה

גבוהה

 

 דרישת פעילות כוללת
100-120 דקות – הלנקשר הילר נהנה מפעילות ומתאים לאנשים פעילים.
הוא יכול להסתגל לחיים בעיר או בכפר, אולם יש לספק לו מרחבים במקומות בטוחים לצורך תרגולת. כשיש לו גישה לגינה, יש לוודא כי היא עמידה בפני בריחות, שכן הכלב ינצל את החור הקטן ביותר וינתר מעל גדר נמוכה.


התאמה עבור ילדים

בינונית

 

טיפוח ותצוגה

קל יחסית לטפח אותם, שכן שערם קצר למדי וחלק. כל שנדרש כדי לשמור על מראה מסודר של הכלב הוא כפפת הברשה מגומי ומסרק מדי פעם לפעם.

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד