אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

לסה אפסו - Lhaso Apso

לסה אפסוLhaso Apso  -   

שמות נוספים: אפסו סנג קי

ארץ מקור: טיבט

 

מקור

הלסה אפסו פותח בטיבט, על-ידי נזירים ובני אצולה, במשך אלפיים שנה לפחות. הם שימשו ככלבי שמירה במקדשים ובמנזרים. אנשי טיבט רכשו כבוד גדול לכלבים קטנים אלה, משום שהאמינו כי היו גלגול של הלאמות הקדושות. הם מעולם לא נקנו ולא נמכרו אלא נמסרו כמתנות, וקבלת כלב כזה נחשבה לכבוד גדול. הלסה נראה לראשונה בבריטניה בשנות ה-20 והגיע לאמריקה בשנות ה-20. הוא הוכר על-ידי ה-American Kennel Club  בשנת 1935. לפי הידוע, נדיר מאוד למצוא אותו בטיבט, ארץ מולדתו.

 

תיאור

הלסה אפסו הוא כלב קטן ומוצק בעל פרווה ארוכה. הוא מתקדם בהילוך קופצני, כשזנבו מתנשא מעל לגבו. אורכם של כלבים אלה עולה מעט על גובהם.


טוח משקל/גובה

משקל ממוצע: 6.5 ק"ג

גובה ממוצע:26 ס"מ

 

אופי

הלסה אפסו הוא כלב נאמן, אמין ונבון. הוא מסתדר עם ילדים וכלבים אחרים. כגזע, מדובר בכלבים עצמאיים שנוהגים בחשדנות כלפי זרים. הם נהנים מחברת ילדים.


אינטליגנציה
מדובר בכלבים קטנים ונבונים, שעשויים להיות עקשים.
יש לאלפם מגיל צעיר. סבלנות ועקביות יסייעו להם להפוך לצייתנים יחסית. הם רגישים למדי ואינם מגיבים היטב לקולות רמים. אם הם חשופים לקולות רמים יתר על המידה, הם עלולים להפוך סגורים ומדוכאים. אין לפנק אותם יותר מדי, שכן הם עלולים לפתח בעיות התנהגות.


אנרגיה

גבוהה

 

דרישת פעילות כוללת
20 דקות – הם דורשים פעילות שכן יש להם אנרגיה רבה, אולם ישמחו גם להישאר בבית ולשחק, בדיוק כפי שהם שמחים לצאת להליכה ממושכת. הם יסתפקו בהחלט במספר טיולים קצרים מדי יום.

 

התאמה עבור ילדים

גבוהה

 

טיפוח ותצוגה

דרישות הטיפוח של כלב קטן זה תובעניות למדי. שכבת השיער החיצונית של הלסה אפסו ארוכה, כבדה ומחוספסת מעט למגע. השכבה התחתונה קצרה ורכה יותר. הם זקוקים להברשה יומיומית רבה, כדי לשמור על מצב נאות של פרוותם. מומלץ להרגיל את הכלב לטיפוח בגיל צעיר מאוד. כיוון שהשכבה התחתונה רכה כל כך, יש לסרקה כדי למנוע קשרים. כאשר הכלבים אינם מטופחים כראוי, הם עלולים לפתח בעיות עור. למרות ששערם מכסה את עיניהם, הריסים שלהם ארוכים וחזקים דיים ומאפשרים לכלב לראות היטב. בנוסף, יש לרחוץ אותם לעתים קרובות כדי לתת להם תחושה של ניקיון ורעננות. כאשר הפרווה ארוכה מדי ניתן לקצרה. מומלץ להיוועץ בספר מומחה או במגדל עצמו.


דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד