אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

מונסטרלנדר (גדול וקטן) - Munsterlander

  

מונסטרלנדר (גדול וקטן   -    unsterlander

שמות נוספים: מונסטר, מונסטרלנדר גדול: Grosser Munsterland
ארץ מקור: גרמניה

מקור

במאה ה-19 היו כלבי הציפורים זמינים בגרמניה בכל הצורות, הגדלים וצבעי הפרווה. בחלקה האחרון של המאה ה-19 פוצלו הסוגים, בעקבות העניין הגובר והולך בגזעים השונים. כאשר קבע מועדון הגזע של הפוינטר הגרמני ארוך השיער את התקן שלו, הוא התיר משום מה פרווה בצבע חום-אדמדם ולבן בלבד. במקרה של שגרים שהתאפיינו בצבעים שונים, הגורים בעלי הפרווה השחורה-לבנה - שרבים מהם היו צאצאי שושלות מעולות - נמסרו לאיכרים ולציידים מאזור מונסטר שבגרמניה.  הצבע לא עניין אותם ולכן הם בחרו לגדל את הגורים וסביר להניח שאף ביצעו הכלאה עם גזעים אחרים, לדוגמה ספניאל או סטר. בשנת 1919 הוכר המונסטרלנדר הגדול בזכות עצמו, כזן נפרד מן הגרסה הקטנה יותר.

 

תיאור

המונסטרלנדר הגדול הוא כלב בנוי כהלכה, אשר נושא את עצמו בגאון. הוא מאוזן ויציב ומתאפיין בתנועה קלילה ובפסיעות ארוכות ומלאות עוצמה. פרוותו שופעת וצפופה, ועל רגליו וזנבו פלומה כבדה. קרוביו הקטנים דומים יותר לסטר, אולם זהים לו במראה - חוץ מאשר בצבע.

 

טווח משקל /גובה גזע קטן

משקל ממוצע: 15 ק"ג

גובה ממוצע: 53 ס"מ

 

טווח משקל/גובה גזע גדול

משקל ממוצע: 25 ק"ג

גובה ממוצע : 60 ס"מ

 

אופי

מדובר בכלבים חביבים ושופעי אהבה, אשר מתקשרים מאוד למשפחתם. אין להם כל בעיה עם כלבים וחיות מחמד אחרות. רוב הכלבים סבלנים מאוד כלפי ילדים ורוחשים להם אהבה. עם זאת, בשעת הצורך המונסטר משמש ככלב שמירה. הוא יכול להיות קולני מאוד, במיוחד לאחר שהושאר בגפו, ויביא לך "מתנות" עם שובך הביתה, או שיקדם את פניך עם נעלי הבית שלך או עיתון! מדובר בכלב אמיץ, שאוהב לעבוד והנו עדין מאוד ולהוט לרצות בכל עת. עם זאת, הוא זקוק לבילוי זמן רב בחברת בעליו ואף לגילויי חיבה רבים. הוא יוצר את הרושם שהוא נהנה מהחיים ומעוניין שגם בעליו יעשה כמותו!


ארץ מקור:
הן הזן הגדול והן הזן הקטן מתאפיינים בתבונה ובערנות ולפיכך הם נוחים יחסית לאילוף, במיוחד משום שהם מעוניינים לרצות את בעליהם בכל מחיר.
עם זאת, הם יכולים להיות דומיננטיים ולכן יש לנהוג בהם בעקביות.


אנרגיה

בינונית

 

דרישת פעילות כוללת
100-120 דקות – המונסטרלנדר הוא בעיקר כלב של ספורט שטח, אולם מסתגל בקלות לחיי משפחה, כל עוד הוא זוכה לזמן פעילות רב.
הוא אוהב מים ולכן יש להקפיד על בטיחותו כשהוא חופשי. הוא בן לוויה מעולה לאנשים פעילים, ואוהב לשחק ולעבוד.

 

התאמה עבור ילדים

גבוהה

 

טיפוח ותצוגה

כלבי המונסטרלנדר דורשים טיפוח מועט, די בסירוק והברשה פעם בשבוע. מדי פעם יש לטפל בפלומה שעל האוזניים, הרגליים הקדמיות והאחוריות והזנב. יש לקצץ בשעת הצורך את השיער העודף הצומח בין כריות הרגליים. כלב זה נהנה מכל סוגי מזג האוויר, לכן, ראה הוזהרת – בוץ ולכלוך בהחלט יכולים להוות בעיה!

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד