אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

מרמנו - Maremma Sheepdog

מרמנו   -   Maremma Sheepdog
שמות נוספים:
מרמנו אברוצה, או  Cane de Pastore Maremmani
ארץ מקור: איטליה

 

מקור

כותבים איטלקים קדומים הזכירו את כלב הרועים "מרמה" ותמונה מן המאה ה-13, שנמצאת בכנסיית סנטה מריה שבפירנצה, מתארת כלב מסוג זה. הכלב המקורי התפתח מכלבי רועים שהגיעו מן המזרח, והתפצלו לזנים השונים לפי אזורים - לדוגמה, כלב הרועים הפירנאי בצרפת וה-Kuvasz ההונגרי. באיטליה התמזגו המרמנו קצר השיער והאברוצה ארוך השיער לגזע אחד, בשנות ה-60 של המאה ה-19, וזאת בגין תנועה עונתית של העדרים. המרמנו המוכר לנו היום הוא עדיין כלב הרועים הנפוץ והפופולארי ביותר באיטליה. הטענה היא, שהמרמנו האמיץ יכול להרתיע זאבים, דובים ופולשים אנושיים. המרמנו יוצא לאנגליה לראשונה בשנת 1931, עת הגיע אליה הכלב Drago of Castlenuova. לאחר מכן נשלחה אליו בת זוג ותוכנית הגידול יצאה לדרך תחת פיקוחן של הגברות הלן הום-רוברטסון וג'.מ. פריור. כיום, יש לכלבי המרמנו סיווג משלהם בתערוכת Crufts. באנגליה הם עדיין משמשים לשמירה על אחוזות או כחיות מחמד.

 

תיאור

מדובר בכלב גדול ומוצק, בעל פרווה חיצונית לבנה וגסה ושכבה תחתונה צפופה, המשמשת למגן. על הכלב להיות בצבע לבן חלק, ולהתאפיין בעצמות כבדות ומערכת שרירים מפותחת. הראש רחב בין האוזניים והופך צר יותר בחרטום. האוזניים קטנות וגבוהות.


טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 38 ק"ג

גובה ממוצע: 63 ס"מ

 

אופי

אינסטינקט רעיית הצאן של המרמנו מפותח מאוד והכלב מאושר ביותר כשהוא מטפל בעדרים. הוא נאמן לבעליו ומסור לעדר, אולם אינו סובל פולשים. מסיבה זו, מדובר בכלב שמירה מוצלח, אשר הוכיח את עצמו ביותר מהזדמנות אחת. זהו כלב נבון ועקשן, אשר יכול להיות קשה לאילוף ואינו מתייחס היטב לילדים או לכלבים אחרים, אלא אם כן נחשף אליהם בגיל צעיר. למרות שאינו תוקפני, הוא מגלה אומץ בהגנה על העדר ועל ביתו.


אינטליגנציה
גזע זה עלול להיות קשה לאילוף, משום שהוא עיקש מאוד.
הוא נאמן לאדון אחד, אולם האילוף עלול להיות מסובך מאוד. יש צורך בסוציאליזציה מוקדמת, משום שמדובר בכלב גדול וחזק, ותאונות עלולות להיגרם אם הכלב אינו מורגל להתנהלות בחברת חיות קטנות יותר או ילדים.


אנרגיה

גבוהה

 

דרישת פעילות כוללת
20 - 0  דקות – כלב זה זקוק לכמות עצומה של פעילות.
מומלץ על שלושה טיולים רגליים ארוכים מאוד מדי יום. כלבים מסוימים אינם מצליחים להסתגל לחיי בית ועליהם לחיות בבתי גידול, שכן הם גדולים ופעילים במיוחד. הגזע משמש לרעיית צאן והסיבולת שלו מאפשרת לו להמשיך ולעבוד במשך יום שלם. מומלץ להשתמש בכלב זה לצורכי עבודה, כרועה או כלב שמירה. קשה מאוד לספק לו גירויים כחיית מחמד

 


התאמה עבור ילדים

ממוצעת

 

טיפוח ותצוגה

הפרווה הכבדה והצפופה דורשת תחזוקה רבה והכלב זקוק להברשה וסירוק יסודיים כמעט מדי יום, כדי למנוע קשרים אשר עלולים לגרום לכלב לאקזמה וגירויים. יש לבדוק את כריות הרגליים ולקצץ את השיער הצומח ביניהן לפי הצורך.

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד