אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

נוריץ' טרייר - Norwich Terrier

נוריץ' טרייר  -  Norwich Terrier

שמות נוספים: נוריץ'

ארץ מקור: אנגליה

מקור

הנוריץ' טרייר מוכר כבר למעלה מ-100 שנה. ייתכן שעם אבותיו של כלב קטן זה נמנו הבורדר טרייר ואבותיו שלו, הקיירן טרייר וכן טרייר אדמדם מאירלנד. במהלך המאה -19 היו הכלבים אהודים על סטודנטים באוניברסיטת קיימברידג', עד כדי כך שהפכו לקמע שלהם. ה "נוריץ' טרייר" זכה להכרה בבריטניה בשנת 1932. לכמה מכלבי הגזע אוזניים מחודדות וזקופות ואילו לאחרים - אוזניים שמוטות שמגיעות עד לראש. בשנת 1965 זכה הטרייר שמוט האוזן לשם "נורפוק טרייר".

 

תיאור

הנורפוק טרייר הוא אחד מכלבי הטרייר הקטנים ביותר שקיימים כיום. יש לו פרווה זיפית, נוקשה, ישרה ועמידה בפני פגעי מזג האוויר, אשר דורשת טיפוח וסירוק מינימליים. יש לו תווי פנים של שועל, כולל האוזניים הזקופות האופייניות לחיה זו.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 6.5 ק"ג

גובה ממוצע: 25 ס"מ

 

אופי

מדובר בכלבים נבונים, ערניים וידידותיים אשר יכולים להיות עיקשים לעתים. הם מסתדרים היטב עם ילדים גדולים יותר וחביבים מאוד על אנשים מבוגרים. יש להרגילם בחברה מגיל צעיר, ובמיוחד לחשוף אותם לחתולים, שכן הם נוטים לצאת למרדפים בכל עת שמזדמן להם. הם יכולים להיות יהירים ומלאים בחשיבות עצמית.


אינטליגנציה
הנוריץ' טרייר לומד מהר את המצופה ממנו, אולם יש להקפיד על אילוף עקבי שכן לטרייר זה רצון משלו.


אנרגיה

ממוצעת

דרישת פעילות כוללת

40-60 דקות – טרייר זה יסתגל אמנם לחיי העיר, אולם מעדיף את חיי הכפר. הוא אוהב מרחבים ומתענג על חפירות ממושכות.


התאמה עבור ילדים

בינונית

 

טיפוח ותצוגה

למרות שהפרווה הנוקשה של הכלב הבוגר מופיעה רק בשלב ההתבגרות, יש להתחיל בהברשה בגיל צעיר: טרייר זה עלול לגלות התנגדות משום שהוא בעל אופי עצמאי. קל יחסית לשמור על הפרווה וניתן להסתפק בסילוק שערות ידני פעמיים בשנה. כדאי להיוועץ בספר מקצועי או במגדל.

 

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד