אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

נורפוק טרייר - Norfolk Terrier

נורפוק טרייר   -    Norfolk Terrier

שמות נוספים: נורפוק

ארץ מקור: אנגליה

מקור

הנורפוק טרייר מוכר כבר במשך יותר מ-100 שנה. ייתכן שעם אבותיו של כלב קטן זה נמנו הבורדר טרייר ואבותיו שלו, הקיירן טרייר וכן טרייר אדמדם מאירלנד. במהלך המאה -19 היו הכלבים אהודים על סטודנטים באוניברסיטת קיימברידג', עד כדי כך שהפכו לקמע שלהם. הכלב נקרא במקור "נוריץ' טרייר" וזכה להכרה בבריטניה בשנת 1932. עם זאת, לכמה מכלבי הגזע אוזניים מחודדות וזקופות ואילו לאחרים - אוזניים שמוטות שמגיעות עד לראש. בשנת 1965 זכה הטרייר שמוט האוזן לשם "נורפוק טרייר".

 

תיאור

הנורפוק טרייר הוא אחד מכלבי הטרייר הקטנים ביותר שקיימים כיום. יש לו פרווה זיפית, נוקשה, ישרה ועמידה בפני פגעי מזג האוויר, אשר דורשת טיפוח וסירוק מינימליים.


טווח משקל/גובה

משקל ממוצע : 6.5 ק"ג

גובה ממוצע: 25 ס"מ

 

אופי

מדובר בכלבים נבונים, ערניים וידידותיים אשר יכולים להיות עיקשים לעתים. הם מסתדרים היטב עם ילדים גדולים יותר וחביבים מאוד על אנשים מבוגרים. יש להרגילם לחברה מגיל צעיר, ובמיוחד לחשוף אותם לחתולים, שכן הם נוטים לצאת למרדפים בכל עת שמזדמן להם. הם מרבים לנבוח ולחפור, ולכן זקוקים לאילוף נאות ולפעילות.


אינטליגנציה
הנורפוק טרייר לומד מהר את המצופה ממנו, אולם יש להקפיד על אילוף עקבי שכן לטרייר זה רצון משלו.
כגורים, הם עלולים להתיש כל אחד, שכן הם שובבים וערניים מאוד.


אנרגיה

בינונית

 

דרישת פעילות כוללת

40-60 דקות – טרייר זה יסתגל אמנם לחיי העיר, אולם מעדיף את חיי הכפר. הוא אוהב מרחבים ומתענג על חפירות ממושכות.

 

התאמה עבור ילדים

בינונית

 

טיפוח ותצוגה

למרות שהפרווה הנוקשה של הכלב הבוגר מופיעה רק בשלב ההתבגרות, יש להתחיל בהברשה בגיל צעיר: טרייר זה עלול לגלות התנגדות משום שהוא בעל אופי עצמאי. קל יחסית לשמור על הפרווה וניתן להסתפק בסילוק שערות ידני פעמיים בשנה. כדאי להיוועץ בספר מקצועי או במגדל.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד