אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

ניופי - Newfoundland

ניופי  -  Newfoundland        

ארץ מקור: קנדה

מקור

אין כמעט ספק כי הניופי לא הגיע במקור מניופאונדלנד. עם זאת, באי חי גזע של אינדיאנים שוחרי שלום, בחברת כלביהם דמויי הזאב, כבר במאה ה-15. כלבים אלה שימשו לציד, איסוף ונשיאה. כאשר החלו המתיישבים הלבנים להגיע לאי הם רדפו את האינדיאנים ואת כלבים, ורק הכלבים השימושיים והצייתנים ביותר הושארו בחיים. סביר להניח, כי הכלבים ששרדו עברו הכלאה עם כלבים אחרים שהגיעו לאי עם סוחרים מכל רחבי העולם. כתוצאה מכך, סוגים שונים של כלבים זווגו אלה עם אלה. עם סוגים אלה נמנו כלבי ציד, כלבי מים ומסטיפים. הצאצאים נאלצו לדאוג לעצמם, ורק הגדולים והחזקים ביותר שרדו. במהלך השנים, החל להתפתח זן כלבים שהזכיר במראהו את הניופי המוכר לנו כיום. בראשית המאה ה-18 הגיעה לאירופה השמועה אודות כלבים מופלאים אלה, שיכלו להעמיס משאות כבדים ולסייע לדייגים. בתחילה, נרכשו הכלבים על-ידי עניים שלא יכלו להחזיק סוסים לצורך העברת סחורות מן הנמלים לבתיהם. זמן קצר לאחר הגעתם לאירופה הוקמו בתי גידול גדולים והופקו כלבים איכותיים. מועדון הניופאונדלנד נפתח בשנת 1886 והוא אחד המועדונים הוותיקים ביותר בבריטניה. זמן קצר לאחר הקמת המועדון נקבע תקן הגזע, אשר כמעט ולא שונה במהלך השנים.

 

תיאור

התיאור המתאים ביותר לניופי הוא "ענק עדין". מדובר בכלב גדול וכבד, הן מבחינת מבנה העצמות שלו והן מבחינת פרוותו. כגורים, הם דומים לדובוני צעצוע, אולם מדובר בשלב קצר מאוד, שכן הם גדלים במהירות.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 60 ק"ג

גובה ממוצע: 65 ס"מ

 

אופי

הניופי הוא כלב צייתן ועדין שהנו כלב משפחה למופת. יש לו אינסטינקט טבעי של הצלת חיים, ומשום כך לא כדאי לשחות בחברתו - הוא ינסה כל העת לגרור אותך אל מחוץ למים. בדרך כלל, הניופאונדלנד מתאפיין במזג נפלא ומסתדר עם בני אדם ועם חיות אחרות. הוא פתוח מאוד ונהנה מן החיים. הוא ידוע כאחד הגזעים הידידותיים ביותר.


אינטליגנציה
הניופי הוא כלב נבון, אשר דורש אילוף נינוח.


אנרגיה

בינונית

 

דרישת פעילות כוללת

40-60 דקות – במקרה של כלב צעיר, יש לפקח על הפעילות במהלך הגדילה כדי למנוע נזק לעצמות ולמפרקים. הוא אוהב מים, והשחייה היא אחת מצורות הפעילות החביבות עליו.


התאמה עבור ילדים

גבוהה

 

טיפוח ותצוגה

דרישות הטיפוח של כלב זה תובעניות למדי. יש להברישו בקביעות תוך שימת לב לפלומה שעל הרגליים, שבה עלולים להיווצר קשרים.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד