אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

סטר אנגלי - English Setter

סטר אנגלי  English Setter

שמות נוספים: סטר

ארץ מקור: אנגליה

 

מקור

שורשי הגזע במאה ה-16, כאשר הוא נודע ככלב שהוכיח יעילות בציד ציפורים. בהיסטוריה של הגזע מופיעות שלוש גרסאות. כמה מן הכתבים הישנים מעלים את האפשרות כי הגזע הוא צאצא של סוגים מסוימים של ספניאל ספרדי. תיאוריה נוספת גורסת, כי הגזע נוצר באמצעות הכלאה של ה"ווטר ספניאל" הקדום, הפוינטר הספרדי הקדום וסוגים מוקדמים של ספרינגר ספניאל. עם זאת, קיימות הוכחות בכתובים ובתמונות אשר מעידות כי כלבי הספניאל והסטר היו שני גזעים שונים לחלוטין, בתקופה שבה לפי ההשערה בוצעו ההכלאות. הטקסט הקדום ביותר שמתייחס לגזעי הסטר הוא תרגום של טקסט לטיני ("אודות כלבים אנגליים" מאת ד"ר יוהאנס קאיוס) שפורסם בשנת 1576 על-ידי אברהם פלמינג, אולם גם במקרה זה לא ברור אם הטקסט מתייחס לאבותיו של גזע הסטר המודרני. אדוארד לברק הוא זה המוצג לרוב כמייסד שושלת הסטר האנגלי המודרנית. בסביבות שנת 1920 הוא רכש מידי הכומר א. הריסון שני כלבים, שנקראו פונטו ואולד מול. טוהר השושלות האלה נשמר במשך 35 שנה בקירוב. מר לברק הצליח לגדל צאצאים ראויים, וגידול זה נחשב כיום למקור הגזע. התערוכה הראשונה שבה נכללו כלבי סטר אנגלי התקיימה בשנת 1859 בניוקאסל שעל הנהר טיין, וממועד זה ואילך החלה הפופולאריות של הגזע לגדול.

 

תיאור

גזע מרשים ואלגנטי זה מתאפיין במבנה סימטרי ומוצק. הם התגלמות העוצמה, העידון והסיבולת. פרוותם הארוכה והשטוחה משיית ופלומתית מאוד. הם מתאפיינים בתנועה קלילה וחיננית אשר משדרת מהירות וכוח עמידה.

 

טווח משקל /גובה

משקל ממוצע: 27 ק"ג

גובה ממוצע: 65 ס"מ

 

אופי

כלבי הסטר האנגלי ידידותיים ובעלי מזג נוח, ומתקשרים מאוד לבני משפחותיהם. מדובר בכלבים ערניים וחברותיים, אשר מתריעים על בואם של זרים ולאחר מכן מתייחסים אליהם כאילו הם מכרים משכבר הימים! הם טובים עם ילדים ובעלי רמת סבלנות גבוהה. מטבעם, הם שמחים בחברת כלבים אחרים וחיות בית אחרות.


אינטליגנציה
כלבים נבונים שהנם קלים לאילוף, אולם הם עשויים להיות בעלי רצון משלהם ויש לקחת נקודה זו בחשבון.
יש להתחיל באילוף לצייתנות בגיל מוקדם ככל האפשר.


אנרגיה

גבוהה

 

התאמה עבור ילדים

גבוהה

 

טיפוח ותצוגה

כלבי הסטר האנגלי זקוקים לכמות נכבדה של הברשה וגם לתספורת, כדי לשמור על מראה מיטבי של הכלב. חובה לקצץ כדבר שבשגרה את השיער שבין כריות הרגליים ומתחת לאוזניים. יש לאפשר חדירת אוויר לאוזניים כדי למנוע דלקות. מדי פעם בפעם יש לטפל גם בפלומה. אם הכלב מיועד לתערוכות, יש להקפיד על הטיפוח הקפדה יתרה.


 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד