אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

ספרינגר ספנייל אנגלי - English Springer Spaniel

ספרינגר ספנייל אנגלי   -   English Springer Spaniel

שמות נוספים: ספרינגר

ארץ מקור: בריטניה

 

מקור

שורשיהם של כל גזעי הספניאל בכלבי הספניאל הספרדים. עד למאה ה-17, כלבי הספניאל נחשבו לקבוצת כלבים אחת שהתאפיינה בגדלים שונים גם בשגר יחיד. הגדולים שבכלבים אלה נחשבים לאבותיו של הספרינגר ספניאל האנגלי המודרני. בשנת 1892 הכיר ה-Kennel Club of Great Britain בכלבי הספניאל מסוג קוקר וספרינגר כשני גזעים שונים, אם כי לעתים הופיעו שני סוגי הכלבים בשגר יחיד. תופעה זה הופסקה בתוך זמן קצר על-ידי שני מועדוני הגזע ותקן נקבע עבור כל אחד מן הגזעים. ה-Kennel Club of Great Britain הכיר בגזע זה בשנת 1902; ה-American Kennel Club הכיר בו בשנת 1927. גזע זה הוא הוותיק שבכלבי הציד הספורטיביים. הייעוד המקורי של הכלב היה איתור חיות בר, והזנקתן לתוך הרשת או הישר לעבר הבזים וכלבי הגרייהאונד. כיום, הם משמשים לאיתור, הזנקה והובלת חיות בר במהלך ציד.

 

תיאור

הספרינגר ספניאל האנגלי הוא כלב ספורטיבי קומפקטי בגודל בינוני, בעל אוזניים ארוכות. הבעת פניו של כלב זה ערנית, חביבה ובוטחת. פשוט חשוב על הביטוי "עיניים של ספניאל". כשהם מביטים בך בעיניים החומות העמוקות שלהם, נדמה שהם יכולים לגרום לך לעשות הכול. הספרינגרים הם כלבים ידידותיים, שתמיד להוטים לרצות. הם בנויים כהלכה, מאוזנים ומסוגלים לגמוא מרחקים היטב ובמהירות.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 24 ק"ג

גובה ממוצע: 50 ס"מ

 

אופי

הספרינגר הטיפוסי מוחצן מטיבו, ידידותי, להוט לרצות, מהיר תפיסה ונכון לציית. ידוע כי הספרינגרים ממשיכים להתפתח ולהתבגר עד היותם בני שנתיים. תוקפנות ושתלטנות אינן תכונות נפוצות בקרב כלבי הגזע, אולם הן עלולות להוות בעיה אם אינן מטופלות בגיל צעיר. ככלל, הם בני לוויה וכלבי משפחה טובים, שמתנהגים היטב ולומדים ומגיבים מהר. כמה מן הכלבים הפחות מוצלחים של גזע זה יכולים להיות עקשנים או ביישנים, ולעתים אף נושכים ונוהמים. עם זאת, הם יוצאים מן הכלל. שושלת כלבי התערוכות של גזע זה רגועה ופעילה פחות מאשר שושלת כלבי העבודה.


אינטליגנציה
הספרינגר הוא כלב חזק שמתנהג כיאות ולומד ומגיב מהר.
ניתן לשלוט בהם בקלות, שכן אינם עצבניים, תוקפנים או ביישנים. האילוף הופך אותם לכלבי משפחה למופת, שאינם מסתדרים בסביבה של בתי גידול.


אנרגיה

גבוהה

 

דרישת פעילות כוללת

20 - 0  דקות – כלבים אלה אוהבים את המרחבים הפתוחים, ויש להם אנרגיה שמספיקה ליום שלם. יש צורך בתרגולת רבה ובלימוד כדי להבטיח שיהיו מאושרים. הם אוהבים להיות מעורבים בכל פעילות משפחתית ולכן מתאימים במיוחד למשפחה שנמצאת בתהליך התרחבות. לאחר הפעילות, הם נרגעים בשמחה.


התאמה עבור ילדים

גבוהה


טיפוח ותצוגה

פרוות הספרינגר שטוחה או גלית באורך בינוני, והיא עמידה בפני מזג האוויר, מים וקוצים. באוזניים, חזה, רגליים, זנב והחלק התחתון של הגוף פלומה קצרה. פלומה זו מחייבת הברשה מסוימת. יש צורך בקיצוץ שיער באזור הראש, הרגליים והאוזניים. הברשה נוספת נדרשת לאחר שהייה בין השיחים, שכן לפרווה נצמדים ענפים קטנים ועשב.דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד