אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

פוינטר - Pointer

פוינטר  -    Pointer

שמות נוספים: פוינטר אנגלי

ארץ מקור: אנגליה

 

מקור

מקורו המדויק של הפוינטר אינו ברור: אין ודאות אם שורשיו בפוינטר הספרדי או האירופי. ידוע בוודאות כי מקורו במאה ה-17, וכי זהו גזע מקומי שנוצר באיים הבריטיים, שם שימש ל"הכוונת" הציידים לעבר הטרף. כלבים קדומים אלה עבדו לצד כלבי הגרייהאונד בציד ארנבות, ושימשו להכוונתם לעבר הארנבות, לצורך לכידתן. בראשית המאה ה-18  הפך ירי בציפורים לענף ציד אופנתי, ואז התגלו כישוריהם האמיתיים. עד היום, הפוינטר הוא כלב ציד ייחודי.

 

תיאור

לפוינטר מבנה גוף גמיש ואתלטי. הוא מתאפיין בחיטובים חינניים. הפוינטרים הם כלבים שריריים, שגומאים מרחקים בצורה חלקה ובמהירות, כשרגליהם האחוריות מספקות להם הנעה. פרוותם חלקה לחלוטין, ישרה וקצרה, ומתאפיינת בברק נהדר. הם נושאים את ראשם בגאון ובאצילות. המאפיינים הבולטים ביותר שלהם הם שקערורית קטנה בחלק העליון של החרטום, אשר מעניקה לאפיהם מראה מוטה קמעה, וכן היציבה הפוינטרית הידועה, המתאפיינת בהרמת הרגל הקדמית והזנב, כשהראש מוטה קדימה לעבר הטרף.

 

אופי

הפוינטרים מקובלים יותר ככלבי עבודה מאשר כחיות מחמד, למרות שהם מתאימים מאוד לחיי בית. כלבים ידידותיים, שופעי חיבה וצייתנים, אשר מסתדרים עם כלבים אחרים וחיות בית אחרות, בתנאי שהם נחשפים להם בגיל צעיר. בדרך כלל הם מגלים אהבה וסבלנות כלפי ילדים ואוהבים לקחת חלק בכל ענייני המשפחה. הם זקוקים למגע אנושי ומשתלבים מאוד בנסיבות המשפחתיות. בגלל הידידותיות שלהם, הם אינם כלבי שמירה טובים ונוטים לקדם כל אחד בחמימות, אולם הם נובחים כאשר מישהו מתקרב לדלת. הפוינטרים ידועים באופיים היציב והנוח. בגלל העור העדין שלהם, יש להקפיד שהפוינטרים ישהו בסביבה חמימה, ללא רוח פרצים. כאשר הם נשארים בגפם למשך זמן רב, הם עלולים להפוך הרסניים ולהיגרר לבעיות התנהגות.אינטליגנציה
הפוינטרים נבונים ולומדים מהר יחסית.
בגלל אופיים הרגיש, יש לבצע את האילוף בעדינות ולספק תגמול. הם אינם אוהבים ששולטים בהם.


אנרגיה

בינונית


דרישת פעילות כוללת

20 - 0 דקות – כיוון שמדובר בכלבים המיועדים לספורט שטח, הם זקוקים לפעילות רבה. לאחר שלב הגוריות, יש לאפשר להם לשעוט באופן חופשי על בסיס קבוע. כאשר מתירים אותם מן הרצועה יש להיזהר, שכן מדובר בכלבי ציד והם עלולים לשעוט ולהיעלם. הם זקוקים לגינה גדולה למדי, שאותה יש לתחום בגדר שגובהה בין 1.5 ל-2 מטרים, משום שהם יכולים לנתר ואף יעשו זאת.


התאמה עבור ילדים

בינונית

 

טיפוח ותצוגה     

הפוינטר הוא אחד הגזעים הקלים ביותר לטיפוח וזקוקים רק להברשה בעונת ההשרה. עם זאת, יש לבדוק את הפרווה בקביעות שכן הם עלולים לסבול מבעיות עור.

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד