אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

פולי הונגרי - Hungarian Puli

פולי הונגרי   -   Hungarian Puli

שמות נוספים: פולי, כלב מים הונגרי. בהונגריה, יותר משני כלבים נקראים "פוליקס" ובארה"ב - "פוליק".
ארץ מקור: הונגריה

 

מקור

המדיארים, אחד משבטי הנוודים הרבים שהיגרו למזרח אירופה, הביאו עמם את הפולי לארץ מולדתם במאה ה-9. כלבים אלה שימשו לרעיית צאן ולהגנה על העדרים. במהלך השנים הם גודלו בגלל יכולת העבודה שלהם ובתוך זמן קצר הגיעו גם לארצות אחרות. היום הם מתאימים לחיים בעיר, כמו גם לעבודה ולחיים בכפר.

 

תיאור

כלבים אלה מזוהים בקלות בזכות סימן ההיכר שלהם – פרוותם! כלבי הפולי מכוסים בנדיבות בצמות ארוכות, שלעתים מגיעות אפילו עד הקרקע! לעתים קשה לומר באיזה כיוון מתקדם הכלב! מדובר בגזע חזק ושרירי, בעל מבנה עצמות מרשים ותנועה מהירה וזריזה, התואמת מאוד לאופיים התוסס.

 

טווח משקל /גובה

משקל ממוצע: 13 ק"ג

גובה ממוצע: 38 ס"מ

 

אופי

הפולי הם כלבים מלאי חיים ותוססים, שמשמשים כשותפי משחק בלתי נלאים לילדים. מדובר בכלבים מוכווני משפחה, אשר נוטים להתחבר לבן משפחה אחד. אופיים הבסיסי הוא ידידותי, אם כי הם נוטים להתריע על מבקרים ולהיות מאופקים קמעא כלפיהם, אך לעולם לא תוקפניים. הם מסתדרים עם כלבים וחיות בית אחרות.


אינטליגנציה
גזע זה זקוק לגישה עדינה ועקבית באילוף בגלל אופיו העיקש, אולם הוא לומד מהר שכן הוא נבון ביותר.
יש לספק אילוף מגוון, הכולל גם משחק. חשוב להתחיל באילוף בשלב הגוריות. הם ידועים כמחסלי מזיקים ואם בעליהם אינם מעוניינים בכך, יש לדאוג לאילוף מיוחד לצורך עקירת תכונה זו.

 

אנרגיה

גבוהה

דרישת פעילות כוללת

100-120 דקות – גזע זה הוא אנרגטי מטיבו וזקוק לכמות סבירה של פעילות. הם מאושרים ביותר כאשר מתאפשר להם לרוץ באופן חופשי, להשתובב ולשחק. בדרך כלל, הפולי מצטיין בפעילות אג'יליטי ותפיסת כדורים.

 

התאמה עבור ילדים

גבוהה

 

טיפוח ותצוגה

הפרווה הייחודית של כלבים אלה מתפתחת במלואה רק בשנה השלישית לחייהם, אולם יש להשקיע זמן בטיפוח פרוותו של הכלב המתבגר. ניתן להבריש את הפרווה אם אינך מעוניין בכלב עם "ראסטות", למרות שהדבר אינו מקובל בקרב כלבי תערוכות. היתרון של פרווה זו נעוץ בעובדה שכלבי הפולי אינם משירים שיער, למרות שלכלוך ועצמים שונים אכן נלכדים בשערם. יש לשטוף את הכלב בקיץ בלבד, שכן ייבוש הפרווה עשוי להימשך מספר ימים!

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד