אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

צ'או צ'או - Chow Chow Rough

 

צ'או צ'או    -    Chow Chow Rough

שמות נוספים: צ'או

ארץ מקור: סין

 

מקור

שורשיו של הצ'או צ'או לוטים מעט בערפל. אין כמעט ספק לגבי קרבתו לכלבי שפיץ אחרים, ולמעשה, הסברה היא כי מוצאם של כלבי השפיץ בגזע הצ'או צ'או. סביר להניח שמקורם במונגוליה ובמנצ'וריה, שם נחשב בשרם למעדן ופרוותם שימשה לייצור בגדים. לאחר מכן הגיע הגזע גם לסין. היסטוריונים גילו עדויות לקיומם במאה ה-11 לפני הספירה. לפני מאות שנים הם שימושו להגנה על המקדשים מפני רוחות רעות. הצ'או אף שימש ככלב ציד בקרב בני האצולה, כלב הגנה בפני פולשים, מושך מזחלות ועגלות וכן כלב שמירה. הצ'או צ'או הגיע לבריטניה בשנת 1780.

 

תיאור

הצ'או צ'או הוא כלב קצר, קומפקטי ובעל מבנה גוף רבוע. זנבו מקופל על גבו. החלק הפנימי של הפה והלשון כחול/שחור בצבעו. יש לו פרווה שופעת, עבה וצפופה מאוד, שהנה סבוכה במיוחד באזור הצוואר ויוצרת מראה של רעמה. הילוכו מאולץ ומגושם.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 2 ק"ג

גובה ממוצע: 18 ס"מ

 

אופי

מטבעו, הצ'או הוא כלב מרוחק ועלול להיות עקשן מאוד בהתנהגותו. הם יכולים להתקשר מאוד לאדם אחד ויש להם נטייה להתנפל ואף לנשוך כשהם סבורים כי הם או בעליהם נתונים לאיום. ייתכן שהם נראים כדובוני צעצוע, אולם הם כלל וכלל אינם כאלה. במהלך השנים האחרונות שיפרו המגדלים את אופיים והסברה היא כי במקרים רבים המזג הרע  של כלבי הצ'או נובע מהיעדר אילוף נאות וחשיפה חברתית בגיל צעיר. מדובר בכלבים שקטים יחסית, שהנם כלבי שמירה מוצלחים. כל עוד חושפים אותם לילדים, חתולים וחיות מחמד אחרות בגיל צעיר, ניתן למנוע בעיות.


אינטליגנציה
צ'או צ'או הוא כלב קל לאילוף יחסית, אולם הוא אוהב לדעת מה בדיוק הוא עושה ומה פשר מעשיו.
מדובר בכלבים נקיים מאוד, שקל מאוד לחנכם לצרכים. יש להם נטייה לעקשנות והאילוף צריך להתבצע על-ידי מאלף מנוסה. יש לחשוף אותם לחברה בגיל צעיר, שכאם לא כן, הם עלולים להפוך עקשנים ובלתי נשלטים. כגזע, הם צייתנים למדי אולם הצייתנות אינה תכונה בולטת שלהם.


אנרגיה

נמוכה

 

דרישת פעילות כוללת

40-60 דקות - כלבי הצ'או צ'או אינם דורשים פעילות רבה, אולם הם אוהבים להיות בחוץ ומאושרים מאוד לבלות בגינה. יש לדאוג להצללה נאותה ולמקום קריר, שבו יוכלו להסתתר ביום חם. פעילות רבה מדי בגיל צעיר מדי יכולה לגרום לבעיות בריאותיות הקשורות בעצמות ובמפרקים בשלב מאוחר יותר של חיי הכלב, ולכן יש לפקח על רמת הפעילות בתקופת ההתבגרות שלו.

 

התאמה עבור ילדים

בינונית

 

טיפוח ותצוגה

דרישות הטיפוח של כלב זה תובעניות למדי. יש להתחיל בטיפוח בגיל צעיר, שכן יש לבצעו על בסיס יומי. כאשר צומחת הפרווה הבוגרת, יש לרחוץ את הגור ולהברישו לעתים מזומנות יותר כדי להקל על הצמיחה. הפרווה עצמה שופעת מאוד, עבה וצפופה, כאשר השכבה החיצונית בעלת מרקם גס למדי ואילו השכבה התחתונה – רכה וצמרירית. הפרווה עבה יותר באזור הצוואר והרגליים.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד