אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

קוקר ספנייל אנגלי - English Cocker Spaniel

קוקר ספנייל אנגלי  -   English Cocker Spaniel

שמות נוספים: קוקר אמריקני

ארץ מקור: בריטניה

 

מקור

אין ספק כי הקוקר האנגלי הוא אחד מסוגי הספניאל העתיקים ביותר. שורשיו בספרד של המאה ה-14. לפני המאה ה-17 סווגו כל סוגי הספניאל כמקשה אחת; הגדולים שביניהם שימשו לניתור על חיות בר ואילו הקטנים יותר – להפרחת עופות. זהו מקור השמות "ספרינגר"  (נתרן) ו"קוקר" . בשנת 1892 הבחין מועדון הגזע של בריטניה בין שני הזנים. בשנות ה-30 של המאה ה-20 הקוקר היה גזע הכלבים הפופולארי ביותר בבריטניה ונשאר כזה במשך כמעט 20 שנה! מצדו האחר של האטלנטי, האמריקנים השתמשו בשושלות גידול זהות לצורך פיתוחו של קוקר שונה קמעה. בשנת 1940 פיצל ה-Kennel Club בין שני סוגי הספניאל והבחין בין הגזע האמריקני לבין הגזע האנגלי.

 

תיאור

הקוקר ספניאל האנגלי הוא כלב פעיל המתאפיין באיזון, קומפקטיות וממדים קטנים. פרוותם שטוחה ומשיית, והרגליים עטויות פלומה סבוכה. הם גומאים מרחקים בקלות, כשמקור ההנעה שלהם הוא רגליהם האחוריות השריריות.

 

טווח משקל /גובה

משקל ממוצע: 38 ס"מ

גובה ממוצע: 13.5 ס"מ

 

אופי

מדובר בכלבים קטנים, ידידותיים ופעילים, אשר מתענגים על חברת בני אדם וכל שאיפתם להשביע את רצון בעליהם. הם מהווים חיות מחמד מושלמות בבתים שבהם ילדים ומסתדרים היטב עם חיות בית אחרות. הקוקרים יכולים להיות מניפולטיביים מאוד – איך אפשר לעמוד בפני עיניהן הרכות והמתחננות? עם זאת, העיניים העצובות הן אשליה, משום שהקוקרים הם גזע שמח מאוד, שמכשכש בקביעות בזנבו ומעניק "מתנות" לכל הסובבים אותם.


אינטליגנציה
כלבים נבונים מאוד שניתנים לאילוף בקלות, אוהבים לרצות ולהוטים ללמוד.


אנרגיה

בינונית

 

דרישת פעילות כוללת

60 - 40  דקות – כלבים אלה מסתגלים ללא כל בעיה לנסיבות המשפחתיות, אולם יש לזכור כי מדובר בכלבי ציד ולכן יש לספק להם כמות סבירה של פעילות. הם אוהבים לשחות ולכן יש להיזהר בקרבת מים ולהקפיד על בטיחותם. יש לאפשר להם להתרוצץ באופן חופשי כדי להוציא אנרגיה.


התאמה עבור ילדים

גבוהה


טיפוח ותצוגה

יש להבריש את פרוותם בקביעות. יש להסיר את השיער העודף מתעלות האוזן ומתחת לאוזן, כדי להבטיח אוורור נאות של האוזניים ומניעת דלקות. יש לטפל בקביעות גם בשיער הצומח סביב כפות הרגליים ובין הכפיות. יש לקחתם לספר מקצועי 3 או 4 פעמים בשנה. עם זאת, באפשרותך ללמוד כיצד לספר בכוחות עצמך.

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד