אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

קיירן טרייר - Cairn Terrier

קיירן טרייר  -   Cairn Terrie

ארץ מקור: סקוטלנד

 

מקור

כלבי הקיירן הם ילידי האיים המערביים של סקוטלנד ובמיוחד האי סקיי, ומוכרים מאז המאה ה-16. הגזע נקרא על-שם סלעי הגל-עד ששימשו לסימון גבול או קבר. סלעים אלה הפכו למקום מסתור מועדף על שועלים וחיות אחרות והטרייר הקטן והאמיץ נדרש להניס משם את המזיקים. מתוך המגוון הרחב של כלבי הטרייר, התבלטו בהדרגה ארבעה גזעים ייחודיים: הקיירן, סקיי, ווסט היילנד ווייט וסקוטיש. עד שכלבי הקיירן הוכרו על-ידי ה-Kennel Club of Great Britain בשנת 1910, הגזע היה ידוע בסביבתו הקרובה בלבד. לאחר שהוצגו לראשונה, כלבי הקיירן כונו "סקיי טריירים קצרי שיער" כיוון שגזע הסקיי כבר היה מבוסס דיו, אולם חובבי הסקיי הזדעקו וכך נולד השם "קיירן". הגזע הגיע לאמריקה בשנת 1913.

 

תיאור

הקיירן טרייר קצר הרגליים והבנוי כהלכה מתאפיין בהבעה שועלית, פרווה נוקשה ואוזניים קטנות ומחודדות. למרות שכלב קטן זה אינו בעל מבנה גוף כבד, הוא שרירי ובכל כושר עבודה וניצב כשהוא שעון קדימה, על כפותיו הקדמיות. פרוותו הכפולה עמידה בפני פגעי מזג האוויר. השכבה החיצונית נוקשה וצפופה ואילו השכבה התחתונה קצרה, רכה וצמודה לגוף.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 6.5 ק"ג

גובה ממוצע: 29 ס"מ 


אופי

מדובר בגזע עליז, ערני, מלא חיים ומוחצן, אשר מתאים כבן לוויה לילדים שכן הוא מסוגל לשאת משחק פרוע ומתאפיין בחוש הומור. הוא גם נוטה להסתדר עם כלבים אחרים, למרות שלעתים עומד על שלו. עם זאת, כבר בגיל צעיר יש ללמדו לקבל חתולים וחיות מחמד אחרות, שכן בגיל מבוגר יותר הוא נוהג לרדוף אחריהם.

 

אינטליגנציה
כלב זה יכול להיות עצמאי ועקשן; על האילוף להתבצע בעדינות ובנחישות.


אנרגיה

בינונית

 

דרישת פעילות כוללת

40-60 דקות – גזע זה מלא אנרגיה ולכן יש לאפשר לו לרוץ ולשחק. עם זאת, כיוון שאינסטינקט הציד חזק כל כך, הוא עלול לברוח. האופי הטריירי של כלבים אלה גורם להם לחפור - בין אם מדובר בשדה או בגן הוורדים החביב עליך!

Suitability For Children
High

 

התאמה עבור ילדים

גבוהה

טיפוח ותצוגה

יש להבריש ולסרק פעם בשבוע. בעונת ההשרה, אשר בדרך כלל מתקיימת פעמיים בשנה, יש להסיר את השערות המתות באופן ידני.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד