אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

האסקי סיבירי - Siberian Husky

 

האסקי סיבירי  -   Siberian Husky

שמות נוספים: סיב

ארץ מקור: אלסקה

 

מקור

גזע זה שימש את הצ'וקצ'י מאזור נהר קולימה שבסיביר במהלך המאה ה-19. מן הסתם, ניתן לייחס את מזגו הנוח של הגזע לטיפול שהעניקו להם בני הצ'וקצ'י. כיוון שמזחלות כלבים היו אמצעי התחבורה העיקרי, כלבי ההאסקי היו בעלי חשיבות עצומה לילידים. כלבי ההאסקי הראשונים הגיעו לאלסקה בראשית המאה ה-20, ואז נודעו בשם "צ'וקצ'י". באותה עת הפכו מרוצי מזחלות לפופולאריים, ומהירותו של הגזע עוררה התפעלות ואף הייתה מקור השראה למרוצי הכלבים שנערכו בארצות הברית. באותה תקופה, העניקו האמריקנים לכלב את השם "האסקי סיבירי".

 

תיאור

כלבים בינוניים שמבנה גופם מעיד על איזון בין עוצמה, מהירות וסיבולת. גזע זה, שמתאפיין בפרווה בינונית וכפולת שכבות, אוזניים זקורות וזנב מברשתי, מעורר רושם עז כשהוא בתנועה. הם מהירים וקלילים ונעים ללא מאמץ, כשרגליהם הקדמיות מאפשרות להם להתקדם ורגליהם האחוריות מספקות להם הנעה ראויה.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 23 ק"ג

גובה ממוצע: 55 ס"מ

אופי

כלבים אלה ידועים במזגם הנוח ומתאימים לסביבה משפחתית. הם אוהבים אנשים ואינם כלבי שמירה מטיבם. הם אוהבים חברה וזקוקים לה ואין להשאירם לבדם למשך פרקי זמן ארוכים, או שהם עלולים להפוך הרסניים. הם שמחים בחברת כלבים נוחים אחרים, אולם הנם ציידים נלהבים ויעילים ולכן יש להיזהר מאוד בכל הנוגע למגע עם חיות בית אחרות ולדאוג לאילוף. למרות שהם אינם נובחים לעתים קרובות הם נוטים ליילל, לעתים רק לשם ההנאה!


אינטליגנציה
למרות שהם נבונים מאוד, כלבי ההאסקי הם בעלי רצון משלהם.
עקביות וסבלנות ממלאות תפקיד חשוב באילוף הגזע.

 

אנרגיה

גבוהה

דרישת פעילות כוללת

80-100 דקות – גזע זה זקוק לרמת פעילות גבוהה, אולם יש לבצע זאת כשהם קשורים, משום שיש להם נטייה ברורה לרוץ כשהם חופשיים ולא ניתן לסמוך עליהם שיחזרו בהישמע הפקודה. חובה לגדר את החצר בגדר גבוהה, שכן הם יכולים לנתר מכל מקום. לגובה חשיבות רבה.

 

התאמה עבור ילדים

גבוהה

 

טיפוח ותצוגה

הטיפוח הוא משימה קלה במיוחד: בדרך כלל נדרשים סירוק והברשה מדי פעם בפעם, אולם יש להקפיד יותר במהלך עונת ההשרה. הקיצוץ היחיד שנדרש הוא באזור כפות הרגליים. זהו גזע נקי שאינו מדיף ריח כלבי.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד